Uncategorized

Gökhan Yildirim Karahan dan Resim Sergisi

Resim Sanatçisi ve Esenyurt Devlet Hastanesi Anastezi Teknisyeni Gökhan Yildirim Karahan ilk sergisini Giresun Atapark’ta 1998 yilinda açti, 2. sergisini ise yine Giresun’da Can Akengin sanat galerisinde açan Gökhan Karahan daha sonra kazandigi Diyarbakir Dicle Üniversitesi Saglik Meslek Yüksek Okulu’na devam etti. Okulu bitirmesi ile memur olan sanatçimiz daha sonra sirayla Tekel Sanat Galerisi, Beylikdüzü Fuar alani ve Koçtas AVM’de toplan 5 sergi açarak çalismalarini sergiledi.

Yaptigi yagli boya tablolari açtigi sergiler ile tanitan ve hem memuriyeti hem de sanati devam ettiren Gökhan Yildirim Karahan bu yil kazandigi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanat egitiminde devam ediyor. 


 


 

 

Gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar’in Istanbul Esenyurt ESKULE’de gezdigi resim sergisi hakkinda kisa bilgiler veren Gökhan Yildirim Karahan “ Giresun’da basalayan serüven Istanbul’da devam ediyor, her geçen gün kendimi gelistirme adina yaptigim çalismalar devam ediyor. Bu sene basladigim Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi vasitasi ile akademik olarak ta sanatimi gelistirmeyi düsünüyorum. Giresun’un sanat adina son yillarda atil kalmasi beni ziyadesi ile üzdü. Ben ayni zamanda Giresun ismini duyurmak maksadi ile de sanat icra etmeye çalisiyorum. “ seklinde konustu.

10/24 Nisan 2011 günleri arasinda Giresunlu sanatçi Gökhan Yildirim Karahan’in sergisi Istanbul Esenyurt ESKULE’de gezilebilir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.