SON DAKİKA!

GÖRELE DÜNYA KUR’AN OKUMA ŞAPİYONUNU AĞIRLADI

Giresun’un Görele ilçesindeki İrfan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) Kutlu Doğum’u dolayısıyla bir program düzenledi. Programa Kurra Hafız Yavuz Mutlu ve İlahiyatçı Halil İbrahim Yönet katıldı.

Kur’an okumada dünya birinciliği derecesi olan Yavuz Mutlu, tilavetiyle gönüllere hitap etti. Konuşmacı Halil İbrahim Yönet, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) sünnetleri hayatımızda olmadığı sürece dünyada ve ahirette asla huzur bulamayacağımızı söyledi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür merkezi’nde yapılan programda, İlahiyatçı Halil İbrahim Yönet, Efendimiz’in (sav) Müslümanlığı anlatmak için sahabelerini dünyanın dört bir yanına gönderdiğine dikkat çekti. Peygamberimizin (sav) Hz. Hatice (ra) ile evliliğini anlatan İlahiyatçı Yönet, “Hz. Muhammed’in Hz. Hatice ile evlenmesinde çok hikmetler var. Başta gelenlerden biri de kadına verilen değer, kadının İslam’daki yerini göstermesi açısından önemli. Efendimize inanan ve ilk iman eden Hz. Hatice (ra) idi. Hz. Hatice, Peygamber’in arkasında, O’nun en büyük destekçisi oldu. Hem manen hem maddeten, her yerde her zaman yardımcısı oldu.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.