SON DAKİKA!

GÖRELE’DE BİR GARİP İFLAS VE EMANET FINDIKÇI VAKASI!

Giresun’un Görele ilçesinde emanete fındık alan tüccar B.S.E.’nin ortadan kaybolmasıyla mağduriyet yaşayan üreticiler şikayette bulunmalarının ardından dükkan önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Giresun’un Görele ilçesinde 300 kişinin aralarında olduğu söylenen fındık üreticileri fındık piyasasının yükseleceği ümidiyle bu senenin ürünü olan fındıklarını Görele’de fındık ticareti yapan B.S.E’ye emaneten verdikleri ve verdikleri fındıkların paralarının piyasanın yükselmesi ile talep etmeleri üzerine bahsi geçen fındık tüccarının ilçe merkezindeki iş yerini kapatarak kayıplara karıştığı ortaya çıktı.

Üretici mağdurlar önce Görele adliyesine giderek tüccar hakkında suç duyurusunda bulundular arkasından ilçe merkezindeki fındık alım yerinde bir araya gelerek gazete ve ajans temsilcilerine açıklamamalarda bulundular.

Öte yandan Fındık tüccarı B.S.E.’nin yakınları ise yaşanan mağduriyetin bir dolandırıcılık olmadığını ifade ederek, “İflas yaşanması sonucu zor günler geçirilmektedir. Emanete fındık vererek, paralarını alamadıkları için mağdur olan herkesin parası son kuruşuna kadar ödenecektir. Bunun için ilçede bulunan gayri menkullerimiz satışa çıkarılmıştır. Buralardan elde edilecek gelirlerle yaşanan mağduriyetler giderilecektir. Bu zor günlerde mağdur üreticilerimizden biraz daha anlayış bekliyoruz” dediler.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.