SON DAKİKA!

GÖRELE’DE ENGELLİLER YARARINA DAYANIŞMA YEMEĞİ

Giresun’un Görele ilçesinde Omurilik Felçlileri Derneği tarafından dernek ihtiyacının giderilmesi ve engelli vatandaşlar için yardım yemeği düzenlendi.

Görele Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen etkinlikte, ilçedeki yöresel ürünler açık artırmayla satışa sunuldu.

Sosyal Tesislerde yapılan dayanışma yemeğine Giresun Valisi Hasan Karahan, Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan, Çanakçı Kaymakamı Mehmet Fatih Kara, Görele Belediye Başkanı Avukat Tolga Erener, İstanbul Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Sıtkı Ada, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, İl ve İlçe Protokolünün yanı sıra çok sayıda hayır sever iş adamı ve vatandaşlar katıldı.

Hayır yemeğinde Giresun Valisi Hasan Karahan, yaptığı konuşmada, engelliliğin bir kader olmadığını söyledi.

Engelli vatandaşlar için gereken desteği ve imkanları her konuda seferber ettiklerini belirten Karahan, şunları kaydetti:

“Engelli vatandaşlarımız birilerinden hep bir sevgi eli, hep bir yardım eli beklerlerdi. Ne verirsek razı olurlardı. Gözden uzak, gönülden ırak bir köşede ömürlerini tamamlarlardı ama görüyoruz ki ülkemizde son yıllardaki gelişmelerden birisi de engelli vatandaşlarımız ‘biz de varız, biz de insanız, her insan gibi bizim de temel haklarımız var, biz de bu ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında üzerimize düşen ne varsa yaparız onun için bizi de görün’ dediler. Bizler de devlet olarak onları gördük. Gerçekten engelli vatandaşlarımız örgütlü ve güçlü hale geldiler. Bizler de onlar için birlik olmalı, üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Bu bizim hem insanlık görevimiz hem de İslam’ın gereğidir.” dedi.

Gecede ilçede üretilen bir çok ürün açık artıma ile satıldı, yapılan satışlardan elde edilen gelir derneğin üyeleri ve Türkiye çapında yardıma muhtaç engelliler için kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.