SON DAKİKA!

Göreleli Asker Isparta Egridir de Sir Oldu

Egirdir Dag Komando Okulu ve Egitim Merkezi Komutanliginda vatani göreni yapan ve dünden bu yana kayip olan er O.K nin Egirdir gölü kenarinda biraktigi montun içinde “Askerlik görevimi yapamadim. Hakkinizi helal edin” notu bulununca, polis ve Isparta Il Afet ve Acil Durum ekipleri bölgede arama çalismalarina basladi.


Egirdir Gölü kenarinda bir vatandas tarafindan mont bulundu. Montun biri cebinde digeri de üzerinde ayni kisi imzali iki not bulundu. Yapilan arastirma sonucunda montun Egirdir Dag Komando Okulu ve Egitim Merkezi Komutanligi nda vatani görevini yapan Giresun un Görele ilçesine bagli bir köyün nüfusuna kayitli 1990 dogumlu O.K ye ait oldugu belirlendi.


Ilk notta “Askerlik görevimi yapamadim ama hakkinizi helal edin. Beni ararsaniz gölde arayin”, ikinci notta ise “Kimse beni istemiyor, artik huzura kavusmak istiyorum. Kimse ölümümden sorumlu degildir. Suyu arayin, suyun dibinde olacak cesedim elbet sahile vuracak. Elveda. Affedin beni canim ailem” yazdigi ortaya çikti.


Durumun polise bildirilmesi üzerine, Egirdir Dag Arama Kurtarma (EDAK), Jandarma, Isparta Afet ve Acil Durum Müdürlügü ekipleri ile polis dün ögle saatlerinden bu yana kayip oldugu bildirilen O.K yi arama çalismasi baslatti. Arama çalismalari Egirdir Limani ile Otogar arkasindaki göl kenarlarinda devam ediyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.