SON DAKİKA!

Kanal Avrupa’da Giresun Show

Ihsan Incekara NRW

Almanya dan bildiriyor…

 

Sunuculugunu Yusuf Akdag ile Giresunlu bayan sanatçilarimizdan Sevinç Ay in yaptigi Karadeniz Show programi uzun süre hafizalardan silinmeyecek anlara sahne oldu.

 

Sali günleri aksam 22.00- 24.00 arasi Kanal Avrupa Televizyonu’nda yayinlanan Karadeniz Show programinin bu haftaki konuklari Giresun ilinin Avrupa da ilk dernegi olan Yurtdisinda Giresun Dernegi oldu.

 

Programa konuk olarak katilan Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskani Ali Hamurcuoglu, Yurtdisinda Giresun Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazetemiz NRW Temsilcisi Ihsan Incekara, Yurtdisinda Giresun Dernegi Kurucu Üyesi ve Gazetemiz Köln Temsilcisi Hayrettin Karakayali, Müzikleri ile Serkan Özer, Halil Uzun izleyenlere unutulmaz bir Giresun gecesi yasattilar.

 

Giresunlu Serkan Özer ve Sevinç Ay heserilerimizden gelen istek parçalarida canli yayinda okudu.

 


 


 


 

Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskani Ali Hamurcuoglu programda yaptigi konusmada su konulara degindi; “ öncelikle programinizin hayirli olmasini diliyorum. Giresun ilinin Avrupa kapilarinda ilk dernegi olan Yurtdisinda Giresun Dernegi yaptigi örnek çalismalar ile Cumhurbaskani’ndan ödül almis bir sivil toplum kurulusudur. Dernegimizin amaci Giresun sehrinin kardeslik iliskilerini desteklemek, Giresun’un dogal ve kültürel yapisinin tanitilmasi ve korunmasi için çalismalar yapmaktir. Biz yönetim kurulu olarak bunu  ilke edindik ve  ilk önce yola saglik parolasi ile çiktik, çünkü her seyin basinda sagligin çok önemli oldugunun bilincindeyiz.
Böylelikle Dernegimiz, Almanya’nin, Dortmund, Bonn, Berlin, Nürnberg, Heilbronn, Köln, Oberhausen ve Belçika’da  eglence ve dayanisma geceleri düzenledi elde edilen gelirlerin tamamini Giresun’a saglik, egitim, ve sivil savunma alaninda çesitli makineler alinarak bagista bulundu. Bu örnek yanimizi insallah bu sene yine devam ettirecegiz 04 Aralik 2010 günü Oberhausen Stat Halle’de Giresunlular dayanisma gecesi düzenliyoruz. Birbirinden degerli sanatçilari konuk edecegiz, bu gecenin gelirini Giresun Özürlüler Okuluna bagislayacagiz ve okulun çevre düzenlemesi ve spor salonunu donatacagiz, Avrupa’da yasayan hemserilerimiz büyük bir daginiklik içindeler biran evvel derlenip toparlanmaliyiz gecemiz bu birlikteligin adresi olmalidir.” Dedi.
 

 

Gecede 04 Aralik 2010 günü planlanan Giresun dayanisma gecesi programinin orkestrasi olarak görev yapacak Serkan Özer ve Giresunlu bayan sanatçimiz Sevinç Ay ile Halil Uzun birbirinden güzel ezgiler ile programi izleyenlere unutulmaz bir Giresun gecesi yasattilar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.