SON DAKİKA!

GÖRLESPOR TARAFTARI ARDAHAN’A NEDEN SOKULMADI?

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İki Giresun Temsilcisinden biri olan  Görelespor taraftarları Ardahan deplasmanında polis engeline takıldı.

Giresun’dan Ardahanspor maçı için takımlarını desteklemeye giden aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Görelesporlu bir grup taraftarın Ardahan da şehre girmeleri çevik kuvvet polisleri tarafından engellendi. Karşılaşmayı izleyemeyecekleri belirtilen taraftarların geri dönmesi istendi. Görelesporlu taraftarlar ise uzun yoldan geldiklerini, en azından şehirde bir süre dinlenerek ihtiyaç gidermek istediklerini ifade etseler de buna müsaade edilmedi.

Görelespor taraftarının Ardahan’da anlamsız bir engellemeyle karşılaştığını belirten kulübü başkanı Serhat Durukan  “Görelespor Kulübü olarak taraftar götürüp götüremeyeceğimiz konusunda ilgili makamlara gerekli müracaatları yaptık. Bize ulaşan herhangi bir taraftar getirmeyin uyarısı yok. Buna rağmen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu taraftar grubumuzun önü şehre girmeden çevik kuvvet ekiplerince kesilmesine anlam veremedik. Amacı futbol izlemek dışında hiç bir şey olmayan taraftarlarımıza reva görülen bu uygulamayı camia olarak kınıyoruz. Bu durumu hiçbir güvenlik gerekçesiyle ifade edilemez” dedi.

Haber Resmi: Ali Dursun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.