Uncategorized

GTSO Sebinkarahisar, Alucrada

Ticaret ve Sanayi Odasi yönetim kurulu ve meclisi, Alucra ile Sebinkarahisar bölgesi üyelerini ziyaret ettiler. Alucra bölgesinde Belediye Baskani Osman Söylemez’i makaminda ziyaret eden Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Hasan Çakirmelikoglu ve yönetim kurulu üyeleri,daha sonra esnafi dolasarak sikintilarini dinlediler. Ardindan Sebinkarahisar bölgesine geçen Oda yönetimi,Belediye Baskani Sahin Yilanci’yi makaminda ziyaret ettiler.

Sebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu ve Egribel Tüneli konusunda görüs alis verisinde bulunan Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odasi yetkilileri,ortak hareket etme karari aldilar.
Ticaret ve Sanayi Odasina kayitli esnafi da gezen Baskan Hasan Çakirmelikoglu ve yönetimi, daha sonra Hancilar Otel’de genis kapsamli toplanti yaptilar.
Toplantiya,Sebinkarahisar Belediye Baskani Sahin Yilanci,Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Hasan Çakirmelikoglu, Meclis Baskani Ibrahim Kara,meclis ve yönetim kurulu üyeleri ile esnaflar katildi.
Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Hasan Çakirmelikoglu,”Sizlere hizmet için buradayiz.Önemli olan siz üyelerimizin memnuniyeti.Biz her konuda Sebinkarahisar’in yanindayiz ve olmaya da devam edecegiz.”dedi.
Baskan Hasan Çakirmelikoglu’nun konusmasinin ardindan Sebinkarahisar bölgesi esnaflari sorunlarini anlattilar.
Yurdaslan Eraslan (Esnaf) ;Bu bölgeye yatirim yapilmasi için bizleri destekleyin.Bu bölgede tütünü kaldirdilar ve göç basladi,simdi zor durumdayiz.Bizlere sahip çikin.Basta Egribel tünelinin yapilmasi için çalisalim,Odamizin çok güçlü,isterse sesini Ankara’ya kadar duyurabilir,tünelin olmayisi ticaretimizi dahi etkilemektedir.”dedi.
Baskan Çakirmelikoglu,”Egribel tüneli sözü verildi.Burada belediye baskanimiz da var,ne yapilmasi gerekiyorsa biz Oda olarak variz.Yeter ki sonuca ulasalim.Fakat sunu unutmayalim son söz bizde degil.Sebinkarahisar ve yöresinde hammaddesi olan ürünlerin imalati desteklenmelidir.Aksi taktirde kurulacak yatirimlar rantbil olmayabilir.”dedi.
Bahadir Özdemir (Esnaf) ;Tesvikte hangi asamadayiz. Giresun’a ve Sebinkarahisar’a ne katkilari olacaktir ?
Baskan Çakirmelikoglu;”Henüz tesvikin basliklari belli.Içerigi net degil.Tesvik yasasi yasalastiginda uzmanlarimiz inceleyecek ve siz üyelerimiz ile durum degerlendirmesi yapacagiz.Su an yasanin eski yatirimlari kapsayip kapsamayacagi dahi meçhul.”dedi.

“TÜNEL SART”

Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Ahmet Senel Anaforoglu ise ,”Basta Egribel Tüneli konusunda el ele vermeliyiz.Giresun için,Sebinkarahisar için isteyelim.Bugün Sebinkarahisar ve Giresun’un gelecegi adina Egribel Tüneli sart.Kis sartlari basladiginda Sebinkarahisar ile tüm baglantilar kesiliyor.Ticaret dahi yapilamiyor,arkadaslarimiz serzeniste bulunuyorlar hakli olarak, ‘yazin toptancilar geliyor,kisin Giresun’dan kimse gelmiyor.’diye.
Fakat bizim toptanci arkadaslarimizda hakli.Ben buradan bir çagrida bulunuyorum.Sebinkarahisarli esnafimizi Sivasli toptanci yerine Giresunlu toptanci ile ticaret yapmaya,Giresunlu toptancilari da yaz-kis demeden S.karahisar’a gitmeye,vekilleri de tünel sorununu çözmeye davet ediyorum.Bu sorun ancak birliktelik ile,el ele verilerek asilir.”diye konustu.
Sebinkarahisar Belediye Baskani Sahin Yilanci ise,”Bölgemizin sartlari her geçen gün zorlasmaktadir.Tek umudumuz üniversitemizdir.Egribel Tüneli en önemli sorundur,bu konuda Ticaret ve Sanayi Odasi yetkililerinden destek ve ilgi bekliyoruz.”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.