SON DAKİKA!
kelepcesonrasiolum

GÜZİDE GÜMÜŞ ZAYIFLAMAK İSTERKEN CANINDAN OLDU

Giresun’un Bulancak ilçesinde zayıflamak için Mide Kelepçesi olarak adlandırılan (Mide katlama) Ameliyatını İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde olmaya karar veren Güzide Gümüş (36) Ameliyat sonrası yoğun bakımdan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

midekelepcesiolumlusonuc

Zayıflamak için mide katlaması ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden genç kadının doktor ihmali nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan ve mide rahatsızlığı nedeniyle İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Güzide Gümüş (36) mide katlama diye bilinen ameliyat sonrası yoğun bakımdan çıkamayarak vefat etti.

Doktor ihmali olduğunu ileri sürerek hukuki süreç başlatan vefat eden hasta Güzide Gümüş’ün ablası Nurdan Karakurt, “Kız kardeşim zayıflasın diye yapılan mide ameliyatının ardından doktoruna gidiyor. Hastanede 8 gün boyunca ağrıyla sızıyla yattı. Ancak doktoru kendisinde bir şeyi olmadığını psikolojik rahatsızlık olduğu gerekçesiyle ilgilenmedi. Doktor kız kardeşim tamamen komaya girince 8. günün ardında ilgilenerek ameliyata alıyor. Ancak çok geç kalındığı görülüyor. Çünkü midesi delinmiş midesindeki sıvı kanına karışarak diğer organlara zarar vermiş. İkinci defa yapılan ameliyatta midesinden 3 litre su boşaltılıyor. Fakat 5 gün komada yattı ve komadan çıkamayarak vefat etti” dedi.

Başkalarının canı daha yanmasın diye hukuki süreç başlattığını belirten Abla Karakurt, “Benim kız kardeşim ilk değil. Daha öncede aynı doktorun yaptığı aynı tür ameliyat sonucu 4 kişi daha vefat etmiş. Bundan sonra doktorun başkalarına zarar vermemesi için şikayetçi oldum” diye konuştu.

Kızının gerisinde bir torun bıraktığını belirten Anne Nimet Akaya ise, “Kızım doktor kurbanı oldu. Doktorlar kızımı kavurdu yedi. Kızımda gerisinde öksüz bir çocuk bıraktı. Bunun vebalini kim üstlenecek? ” diye duygularını ifade etti. –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.