SON DAKİKA!

HACI ADAYLARI KAFİLELER HALİNDE GİDİYOR

Giresun ve ilçelerinden haç farizasını yerine getirmek üzere haç kafileleri yola çıkmaya başladı.

Bulancak Otogarında düzenlenen uğurlama törenine Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Bulancak İlçe Müftüsü Şaban Sadan, hacı adayları ve yakınları katıldı.

Bulancak Müftüsü Sadan, haccın önemini, yolculuk esnasında nelere dikkat edileceğini, hacda yapılacakları, ibadetlerin içeriğini ve duanın önemini anlatarak, hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi.

Hacı adaylarının çok şanslı olduklarını dile getiren Müftü Sadan, “Hepinizi o kutsal topraklarda Allah’a emanet ediyoruz. Umarız bu yolculuk tüm İslam alemine hayırlı olur” dedi.

Konuşmanın ardından okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla 20 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı.

Bir başka uğurlama ise Yağlıdere ilçesinden yapıldı.

Merkez Camisi’nde düzenlenen uğurlama törenine Yağlıdere Kaymakamı Osman Aydoğan, Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Emniyet Amiri Turgay Cengiz hacı adayları ve yakınları katıldı.

Yağlıdere Müftüsü Orhan Bal, hacca gidenlerin çok şanslı olduğunu belirterek, hacı adaylarının herkese nasip olmayan bu kutsal yolculuğu çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini, hem mal hem de beden ile yapılan bu ibadetten gerçek manadan nasiplenmek için vakitlerini otel odalarında değil, Kabede ibadet ederek geçirmelerini tavsiye ettiklerini söyledi.

Türkiye’de 5 milyon civarında hacı olduğunu belirten Müftü Orhan Bal, “O mübarek yerde sizler Türkiye’yi temsil edeceksiniz. Türkiye’den de Giresun, Giresun’dan da Yağlıdere ilçesini temsil edeceksiniz. Karıncayı dahi incitmenin yasak olduğu o mekanlarda kimseyi incitmeyin. Dualarınızla bizleri de unutmayın. Bütün İslam alemi için niyazlarda bulunun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından 11 hacı adayı dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.