Uncategorized

Haci Hasan Sönmez Romanya Saglik Bakanini Agirladi

 

Saglik Bakani  Prof.Dr.Recep AKDAG’in resmi konugu olarak Türkiye’de bulunan Romanya Saglik Bakani Cseke Attila’nin Saglik Bakanligindaki temaslarinda, AK PARTI Genel Sekreter Yardimcisi, Türkiye-Romanya Parlamentolararasi Dostluk Grubu Baskani ve Giresun Milletvekili Haci Hasan SÖNMEZ hazir bulundu.

Yapilan görüsmelerde, Saglik Bakani  Recep AKDAG, Saglik Bakanligimizin son yillarda saglik alaninda yaptigi çalismalar hakkinda konuk Bakan Cseke Attila ya bilgiler verdi ve konuk Bakan da Romanya’daki saglik uygulamamalari hakkinda bilgilendirmede bulundu.


Türkiye-Romanya Parlamentolararasi Dostluk Grubu Baskani H.Hasan Sönmez’de ” iki ülke arasindaki iyi düzeyde olan iliskilerin daha üst düzeye çikarilmasi için dostluk grubu olarak çalistiklarini, bu kapsamda dostluk grubumuzdan bir heyetin 2009 yilinda Romanya’yi ziyaret ettigini, Romanya Parlamentosunda senatör ve milletvekillerinden olusan bir heyetin 17-21 Ocak 2011 tarihleri arasinda ülkemizi ziyaret edecegini. ” ifade etti.


Daha sonra Bakanlikta heyetler arasi teknik görüsmelere geçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.