SON DAKİKA!

HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU’NA BÜYÜK ONUR

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türkiye adına Amerika Ticaret Odası tarafından oluşturulan Uluslararası Danışmanlar Kurulu’na (Middle East Commercial Center-MECC) seçildi.

Uluslararası Danışma Kurulu’na Türkiye’den Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, SEM Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Yavuz Eroğlu ile Çakırmelikoğlu Madensuyu İşletmesi (Freşa) adına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu davet edildi. Yılda iki kez bir araya gelecek olan Amerika Ticaret Odası Uluslararası Danışmanlar Kurulu açılış toplantısı 8-9 Aralık 2014 tarihlerinde Washington’da yapılacak.

Amerika Ticaret Odası Uluslararası Danışma Kurulu toplantısına katılması için Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na davet mektubu gönderdi.

Uluslararası Danışmanlar Kurulu ‘nun Görev ve sorumlulukları;

1. Danışmanlar Kurulu MECC yönetimine yön verecek , MECC’in politika ve gündemine tavsiyelerde bulunacaklardır.

2. Danışmanlar Kurulu, iş dünyası, hükümetler, genellikle halk ile birlikte MECC’in anahtar savunucuları olarak hizmet verecekler ve MECC ‘nin misyonunu destekleyeceklerdir.

3. Danışmanlar Kurulu üyeleri MECC’nin devam eden projeleri ve kamu politikası gündemine stratejik rehberlik yapmak üzere yılda iki defa MECC forumlarında bir araya geleceklerdir.

4. Danışmanlar Kurulu üyeleri MECC’in belirli görevleri ile ilgilenebilir veya MECC’in misyonuna hizmet edecek belirli talimatlar yada programlar önerebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.