SON DAKİKA!

HATA MI? İHMAL Mİ? BİR BEBEK DOĞMADAN ÖLDÜ

Giresun’da dün gece doğum için hastaneye yatan Günnur Tosun’un bebeğinin boğazına kordan dolanmasından dolayı öldüğü iddia edildi.

Bebeğin babası Nihat Tosun olay sonrası basın mensupları ve hastanede bulunanlara benim çocuğum ihmalden dolayı öldü diyerek davacı olacağını açıkladı.

Olay Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde dün gece meydana geldi.

Alınan bilgilere göre doğum sancısı başlayan Günnur Tosun (37) ambulansla Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

iddialara göre; daha sonra doğum esnasında dünyaya gelen kız bebeğin boynuna kordon dolanmasından dolayı ölü olarak doğduğu görüldü. Bunun üzerine aile polise haber vererek durumu anlattı. Hastaneye gelen polisler durumu savcıya bildirdi. Gece hastaneye gelen savcı yaptığı incelemelerin ardından bebeğin kesin ölümünün belirlenmesi için bebeğin naaşının Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verdi. Gece Giresun Devlet Hastanesi morguna kaldırılan bebeğin naaşı bu sabah Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Baba Nihat Tosun’dan feveran;

Eşinin 9 ay boyunca 15 günde bir düzenli kontrole gelip gittiğini ve doğum gününe kadar hiçbir aksilik olmadığını söyleyen baba Nihat Tosun (42), “Eşim beni gündüz saat bir gibi aradı biraz rahatsızlandığını söyledi. Ben de yanında olan baldızımla ambulans çağırıp hastaneye gitmelerini söyledim. Saat 13.30 gibi ambulansla buraya hastaneye geldiler. Daha sonra ben de geldim. Eşimin bağırtılarından dolayı hastane içerisinde duramadım sesi dışarı kadar bile geliyordu. Sonra dayanamadım ve içeri girdim. ‘Hemşire hanım burası hastane eşim neden bu kadar bağırıyor? Eğer bu kadar bağıracaksa bir şey yapmayacaksanız verin bana eşimi götüreyim’ dedim. Bana sen anlamazsın doğum hastası böyle olur dediler ve beni dışarı gönderdiler. Aradan bir saat geçtikten sonra beni yukarı çağırdılar doktor bey bana ‘çocuğun öldü’ dedi.Nasıl dedim? Madem çocuğum öldü neden eşim bu halde burda yatıyor? Neden ameliyat etmiyorsunuz? dedim. Bu bir ihmal, 9 aydır her on beş günde bir kontrol halindeydi. Ameliyathaneye girene kadar yine bir sıkıntı yoktu. Yüzde yüz ihmal var. Benim çocuğum burda ihmalden öldü. Bunun başka bir alternatifi yok. Kanun neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. Davacı olacağım. Diyecek kelime bulamıyorum. Sebepsiz hiçbir şey yokken. Daha önce bana demişlerdi bu hastaneye doğuma gitme. Demek ki bir bildikleri varmış. Ama biz yine buraya geldik” dedi.

Dördüncü kez baba olacak olan Nihat Tosun’u hastaneye gelen yakınları teselli etti.

Öte yandan, konuyla ilgili hastane yetkilileri soruları cevapsız bıraktı.

Giresun Cumhuriyet Savcılığı tarafından takikat başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.