SON DAKİKA!

KERİM AKSUN’DAN MARKA HİZMETLER

Giresun belediye başkanı Kerim Aksu iki marka hizmeti daha Giresun halkına kazandırarak bulunduğu makamı boşa işgal etmediği dosta düşmana bir kez daha kanıtladı.

baskanutu

Giresun Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor.

Giresun Belediyesi tarafından, Giresun Üniversitesi öğrencilerine yönelik “Öğrenci Çamaşırhanesi“ hizmete açıldı. Çamaşırhanede 4 yıkama makinesi, 2 kurulama makinesi ve 2 adet ütüleme makinesi bulunan çamaşırhanenin açılışına Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Bazı STK ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”
Açılışın ilk konuşmasını Giresun Üniversitesi öğrencisi Özlem Yanılmaz yaptı. Yanılmaz konuşmasında, “Öncelikle bize böyle güzel bir hizmet sunduğu için belediye başkanımıza teşekkür ederiz. Elinde olan tüm imkanları bizlere sağladığı için bizleri de birer Giresun evladı gördüğü için onu çok seviyoruz. Bizlere bu şehirde her zaman yanımızda oldu, aile sıcaklığını verdi. Bundan dolayıda başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR HİZMET”

Giresun Üniversitesi Rekötrü Prf. Dr. Aygün Attar ise şöyle konuştu, “Giresun Üniversitesi Giresun’un en büyük gücünü barındıran bir kurumdur. Dolayısıyla Giresun da yapılan faaliyetlerin öğrenci merkezi yapılmış olması bizleri mutlu etmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde varlık gösteren öğrencilere bize yakışan misafirperverlikle bir sıcaklıkla, aile yakınlığı ile kucak açmamız gerekmektedir. Bir öğrenci için en büyük sorunlardan biri çamaşırlarının yıkanmasıdır Belediyemizcede öğrenciler için bir kolaylık sağlamak amacıyla böyle güzel bir yeri hizmete koymuşlardır. Çok güzel bir hizmet. 25 bin genci barındıran Giresun Üniversitesi’nin rektörü dışında öğrencilerin annesi olarak da belediye başkanımıza teşekkür ederim.”

“HAYIRLI OLSUN”

Prf. Dr. Aygün Attar’dan sonra konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da, “Bunlar çok küçük gibi görünse de büyük sorunlara el atmak için önemli hamleler. Öğrencilerin en büyük sorunları bilindiği gibi yatak, yemek ve daha sonrada çamaşırdır. Biz de çamaşır konusunda arkadaşlarımız ile böyle bir proje gerçekleştirdik. Bugün burada açılışını yapıyoruz. Belki üniversiteye uzak olabilir ama devamını getireceğiz. Çocuklarımız buraya geldiğinde çamaşırları yıkanıp, kurutma makinelerinde kurulanıp daha sonrada ütülenerek öğrencilerimize ücretsiz olarak teslim edilecek. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra çamaşırhanenin açılışı gerçekleşti. Kerim Aksu ziyaretçiler ile birlikte çamaşırhaneyi gezmezsinin ardından açılış töreni son buldu.

kerimaksuhizmet

Hizmete doymuyor…..

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’dan yaşlı vatandaşlara anlamlı hizmet.

Belediye Başkanı Kerim Aksu sadece yaşlılara ve engelli vatandaşlara hizmet verecek olan iki adet taşıma aracı aldıklarını belirtti.

Aracın yürüme zorluğu çeken kişileri ve çantalarını Atatürk Meydanı ile Debboy mevkii güzergahında taşıyacağını ifade eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda yaşlı ve yürüme zorluğu çeken vatandaşlarımızın Atatürk Meydanı ve Debboy arasında taşıma işlemini yürütecek iki adet elektrikli araç aldık. Bu araçların biri 4 koltuklu, diğeri 8 koltuklu. Şuan 4 koltuklu olan aracımız hizmete başladı. Diğeri de kısa zamanda elimize ulaşacak ve hizmete başlayacak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.