SON DAKİKA!
onerhekimzirhlikabin

HEKİM HOLDİNG’TEN MÜTHİŞ KORUMA

Merkezi İstanbul-Pendik Güzelyalı’da bulunan Giresunlu Sanayici Öner Hekim’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Hekim Holding’e bağlı Prefabrik Yapı A.Ş, üzerinde her türlü güvenlik aparatının yeraldığı yeni bir ürün geliştirdi.

ZİRHLİKABİN

Ar-Ge çalışması yapılarak ‘B7 Zırhlı Güvenlik Kabini’ adıyla piyasaya sürülecek ürün ilk olarak, 2-6 Mayıs tarihlerinde İstanbul Yapı Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

B7 Zırhlı Güvenlik Kabini’ne herhangi bir saldırı anından içeride bulunan güvenlik personeli dışı ve içi kontrol eden kameralar sayesinde dışarıyı izleyerek izlediklerini kayıt edebiliyor. Aynı zamanda, merkezi bir güvenlik birimi, güvenlik kabinin içini izleyerek herhangi bir saldırı anında içeride kalan personelin durumunu da rahatlıkla takip edebiliyor.

hekimgenelmuduryardimcisi

OĞUZOĞLU: GÜVENLİK PERSONELİ ZARAR GÖRMEYECEK

Prefabrik Yapı A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Özlem Oğuzoğlu, ““Savunma, taaruz, keşif ve gözlem amacıyla üretilen B7 Zırhlı Güvenlik Kabini, sahip olduğu zırhlı yapısı, alarm ve siren tertibatı, kamera sistemleri, istenildiği takdirde monte edilebilecek saldırı silahı kurulumu ile can ve mal güvenliğine karşı saldırıların söz konusu olduğu her türlü alanda kullanılabilecek” dedi.
Kabinin kullanıcılarına çok farklı avantajlar sunulduğunu, farklı tasarımı ile sektörde ses getireceğini söyleyen Oğuzoğlu, şunları söyledi: Özellikle, elçilikler, konsolosluklar, karakollar, askeri binalar, polis merkezleri, banka merkezleri, uluslararası toplantı merkezleri, özel şirketler başta olmak üzere güvenlikle ilgili risklerin yer aldığı tüm ortamlarda ilgili güvenlik personelinin, zarar görmeden görevlerini icra edebilmelerini sağlayan bir üründür”
Oğuzoğlu, kabinin; ateşli veya ateşsiz silahlarla saldırı ve benzeri suçların önlenmesi, suçlunun caydırılması veya suçlunun eylem sonrasında yakalanmasının kolaylaştırılması amacıyla özel olarak dizayn edildiğini, bir saldırı anında, saldırganı panik haline sokmak ve çevreye alarm vermek için kabine siren sistemi yerleştirildiğini söyledi.

SALDIRI AMAÇLI DA KULLANILIYOR

Genel Müdür Yardımcısı Özlem Oğuzoğlu, kabin hakkında şu bilgileri verdi:“B7 Zırhlı Güvenlik Kabininin en önemli özelliği, teknolojik gözlem, silah sistemi vb. sistemlerin entegrasyonu ile sadece savunma amaçlı değil aynı anda saldırı amaçlı olarak da kullanılabilir olmasıdır. Monte edilebilecek silah sistemi sayesinde, hedef, lazer ile işaretlenip güvenlik kulübesinin içerisinden ateş edilebilmekte ve gerektiğinde saldırgan etkisiz hale getirilmektedir. Kabin içerisinde yer alan komuta kontrol masası sayesinde tüm görüntü ve silah sistemi kontrolleri ilgili güvenlik görevlisi tarafından kabin içerisinden yönetilmektedir. Kabin içerisinde görev yapacak güvenlik personeli hayatını koruyacağı gibi, gerekli merkezleri uyarabilecek, gerekli kayıtları tutabilecek ve hatta saldırı yapabilecektir. Böylece güvenlik koruması gerçek amacına ulaşılabilecektir”.

zirhlikabinbekci

B7 Zırhlı Güvenlik Kabini, İstanbul Yapı Fuarı 11B salonunda holdinge bağlı Prefabrik Yapı A.Ş.’nin 622 no’lu standında görücüye çıkacak. Ayrıca isteyen kişi ve kuruluşlar 444 1 777 no’lu telefondan veya www.prefabrikyapi.com Web adresinden bilgi alabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.