SON DAKİKA!

HEMŞERİMİZ AYŞE HAKYEMEZ AVRUPA DESTEK PROGRAMI YÜRÜTÜYOR

Ankara’da ikamet eden Giresunlu hemşerimiz Ayşe Hakyemez’in de yer aldığı Grup Danışmanlık Şirketi vasıtası ile Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler için Avrupa Birliği Hibe Destek Programlarını içeren bir dizi eğitim ve tanıtım programı düzenledi.

Ankara Ticaret Odası Başkanlığı, UTES (Uluslararası Sağlık Turizm Spor Eğitim ve Tanıtım Derneği) NRW.INVEST Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Kalkınma Ajansı tarafından UTES yönetim kurulu başkanı Mehmet Doran ve başkan yardımcısı Ahmet Aydınlı tarafından uzun uğraşlar sonucu Ato Toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme, tanıtım ve eğitim programına bir çok kuruluştan temsilciler katıldı.

UTES Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doran’ın selamlama ve hoş geldiniz konuşmasından sonra sırası ile Ankara Ticaret Odası dış ticaret müdürü Ferhat Akyüz, Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Gıda ve Tarım Ekonomi Müsteşarlığı Başkan yardımcısı Dr. Peter Bohlen, NRW.INVEST Türkiye Temsilciliğinden Dr. Adem Akkaya, Almanya Düsseldorf şehrinden vergi ve hukuk uzmanı yeminli mali müşavir Cevdet Koçtaş, Almanya Köln Emili Hukuk bürosundan Abdullah Emili, AB Hibe Uzmanı UTES Başkan Yardımcısı Ahmet Aydınlı, UTES Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Sakine Çıkmaz, Özel Zümrüdü Çevirmenlikten Gül Semra Avşar Yüce katıldılar. Türkiye çapında planlanan yeni yatırımların yanı sıra halen faaliyette olan küçük ve orta ölçekli sanayi kurum kuruluşlarının alabilecekleri hibe ve desteklerin en kolay ve doğru şekilde elde edilmesini anlattılar. Karşılıklı ticaretin nasıl geliştirilmesi gerektiği konusunda bilgiler verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.