SON DAKİKA!

IGEDER Konferansi Büyük Ilgi Gördü

 

IGEDER’in tertip ettigi ve Milli Egitim Bakanligi Strateji Gelistirme Dairesi Baskani Giresun Dereli’li hemserimiz Ercan Türk tarafindan verilen ‘Egitimde Düsünce Devrimi‘  adli konferansa resmen protokol yagdi.

 

Yemekli olarak tertip edilen konferansa Istanbul Milletvekili Hüseyin Belsi, Giresun Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu, Bagcilar Belediye Baskan Yardimcisi Ali Aydin, Sultangazi Belediye Baskan Yardimcisi Mustafa Birinci,  Görele Belediye Baskani Ertugrul Melikoglu, Istanbul Bagcilar Belediye Meclis Üyesi (CHP) Ali Öztürk, Sultangazi Ilçe Tarim Müdürü Isa Tanriverdi, IGEDER Baskani Demircan Yetkin, Karadeniz Dernekler Konfederasyonu (KARKON)  Genel Sekreteri ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu Baskani Hasan Turan, Giresun Dernekler Birligi Baskani Halil Kütük, Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügü Il Milli Egitim Müdür Yardimcilari Halim Karakaya, Halil Asilsoy, Ilhami Oral, Istanbul Arnavutköy  Ilçe Milli Egitim Müdürü Arif Dede, Istanbul Gaziosmanpasa Ilçe Milli Egitim Müdürlügü Sube Müdürü Zeki Olgun, Istanbul Sancaktepe Ilçe Milli Egitim Müdürlügü Sube Müdürü Turan Ispiroglu, Istanbul Sultangazi Ilçe Milli Egitim Müdürlügü Sube Müdürü Mustafa Senol Saygili, Istanbul Zeytinburnu Ilçe Milli Egitim Müdürlügü Sube Müdürü Necati Yilmaz, Istanbul Sultangazi Orhangazi Ilkögretim Okulu Müdürü Abdurrahman Ada, Istanbul ili çesitli ilçelerinden IGEDER temsilcileri basin ve televizyon kanallarinin temsilcileri katildi.

 


 


 

Yemekli olarak gerçeklestirilen panelin açilis konusmasini IGEDER Baskani Demircan Yetkin yapti, Yetkin kisa konusmasinda sunlara degindi. “  IGEDER mahalle köy ve belde dernekleri gibi çalismayan topluma verilmesi gerekli önemli mesajlari yaptigi böyle organizasyonlar ile duyurmaya çalisan Giresunlu Egitimciler Dernegi örnek olma yolundadir. Bugün bizler ile aramizda bulunan birçok hemserimiz bu dernegin kurulmasina ön ayak oldu, onlarin baslattigi bu bayrak yarisini bizden sonraki arkadaslara devretmek maksatli yolumuza devam ediyoruz, ben katilanlarin tamamina kurumum ve üyelerim adina tesekkürü borç biliyorum. “ dedi.

 


Daha sonra Ankara’dan panel sunmak üzere gelen Milli Egitim Bakanligi Strateji Gelistirme Dairesi Baskani Dereli’li hemserimiz Ercan Türk söz aldi ve hazirladigi paneli sundu.


 


 

Konferansi hazirlayan ve sunan Milli Egitim Bakanligi Strateji Gelistirme Dairesi Baskani Ercan Türk e IGEDER Baskani Demircan Yetkin tarafindan bir plaket takdim edildi.

 


 

Daha sonra müzik ile devam edildi ve sahneye Giresun müzigine son günlerde büyük emekler veren Tuncay Uzun davet edildi, Tuncay Uzun bir birinden güzel Giresun türkülerini salondakiler için seslendirdi.

 

Degerli okurlarimiz panel ile ilgili ses kayitlari çözümü sonrasi özel haberimiz ayrica yayinlanacaktir.

 

Haber     : GGAjans

Resimler : Gökhan Aralik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.