SON DAKİKA!

İKİ HEMŞERİMİZ İSTANBUL’DAN YENİDEN ADAY

Bugün yapılan aday tanıtımı ile Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve 39 ilçe adayı açıklandı.

Buna göre İstanbul’un en fazla nüfusa sahip ilçesi Bağcılar’a Bulancak İlçemiz Nüfusuna kayıtlı Lokman Çağırıcı yeniden aday gösterildi. Yine Piraziz nüfusuna kayıtlı daha önce 4 dönem Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yapan Murat Aydın bu kez Giresun nüfusu ağırlıklı bir başka ilçe Beykoz’dan aday gösterildi. Halen Eyüp Belediye Başkanı olan Giresun’un Espiye ilçesi nüfusuna kayıtlı Remzi Aydın ise yeni dönemde aday gösterilmedi. Eyüp ilçesine Ordu Perşembeli Selman Deniz Köken aday gösterildi.

Lokman Çağırıcı Kimdir?

1965 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde dünyaya gelen Lokman ÇAĞIRICI, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’de ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, uzun bir süre ticaretle meşgul oldu.

Özel sektördeki çalışmalarına paralel siyaset hayatı başlayan ÇAĞIRICI, 1990 -1999 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulundu.

1999 yılında yapılan Mahalli Seçimlerde Fazilet Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Lokman ÇAĞIRICI aynı zamanda Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2004 yılında AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007’ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ÇAĞIRICI, 8 senedir Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı’nı sürdürüyor.

Bağcılar Belediyesi Kurucu Başkanı Sayın Feyzullah KIYIKLIK’ın, 11 Mayıs 2007’de AK Parti İstanbul Milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinin ardından, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı’na seçildi.

2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında 29 Mart 2009 tarihinde AK Parti Bağcılar Belediye Başkan Adayı oldu.

Bu tarihte yapılan Yerel Seçimlerde tekrar Bağcılar Belediye Başkanı seçilen ÇAĞIRICI, evli ve dört çocuk babasıdır.

Murat Aydın Kimdir?

1960 yılında Giresun’un Piraziz İlçesi’ne bağlı Bozat Beldesi’nde doğdu. İlk ve ortaokulu Bozat’ta okudu. Daha sonra lise eğitimine devam etmek için İstanbul’a geldi. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde master yaptı. Buradan Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları konulu tezi vererek mezun oldu. Özel sektörde ve kamuda bir müddet çalıştıktan sonra tekstil alanında kendi işini kurdu. Siyasetle yakından ilgilendi. İstanbul’da farklı siyasi partilerin ilçe yönetimi, il yönetimi ve il başkan yardımcılıkları görevlerinde bulundu (Refah Partisi, Fazilet Partisi). 27 Mart 1994 seçimlerinde Zeytinburnu İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen Aydın, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı oldu. 28 Mart 2004 seçimlerinde Ak Parti’nin İstanbul’daki en yüksek oy oranıyla halktan aldığı destek %27’den %53’e çıktı. 29 Mart 2009 seçimlerini de açık ara kazanan Murat Aydın, 3. kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçilerek kırılması güç bir rekora imza attı. 1985 yılında hobi olarak başladığı fotoğrafçılığını geliştirdi ve “Yeryüzünden Portreler” adını verdiği ilk kişisel sergisini açtı. İyi derecede İngilizce bilen Murat Aydın, Bedriye hanım ile evli olup, Hatice ve Muhammed Tayyib’in babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.