SON DAKİKA!

UZMAN ÇAVUŞ SALİH DİNÇ HAKKARİ’DE ŞEHİT OLDU

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, çığ düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Salih Dinç’in (28) acı haberi memleketi Giresun’un Dereli ilçesindeki ailesine ulaştı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Mirgesav Üs Bölgesinde görev yapan 5 asker, yakında bulunan su deposunu kontrol etmeye gitti.

Bu sırada çığ düşmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Salih Dinç şehit oldu. Şehidin acı haberi memleketi Giresun’un Dereli ilçesindeki ailesine ulaştı. Eve gelen kaymakamlık ve askeri yetkililer, Orman İşletme Müdürlüğü’nde şoför olan baba Emrullah Dinç’e oğlunun Şahadet haberini verdi.

halen Giresun Üniversitesinde öğrenci olan sözleşmeli Uzman Çavuş Salih Dinç’in şehit haberi ilçe halkını üzüntüye boğdu.

Cenaze programı;

Şehit Uzman Çavuş Salih Dinç’in naaşı Hakkari 34. Hudut Komutanlığınca, Van ilinden gönderilecek gece 02.00’de Ordu-Giresun Havalimanında karşılanacak. Dereli ilçe merkez ulu camii öğlen namazına müteakip düzenlenecek askeri törenden sonra doğum yeri olan İlçeye bağlı Tepeküknarlı köyünde toprağa verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.