SON DAKİKA!

İLKLERİN YÜZME ŞAMPİYONASI GİRESUN’DA YAPILDI

Giresun’da düzenlenen ve Türkiye’de ilk defa karadan karaya olma özelliği taşıyan yüzme yarışı olan Açık Su Yüzme Yarışması’nın sona erdi.

Karadeniz’de ilk defa düzenlenen ‘Açık Su Yüzme Yarışması’ Giresun ayağı tamamlandı. Türkiye’de ilk defa karadan karaya düzenlenen yüzme yarışı olma özelliğini de taşıyan yarışlara 224 sporcu katıldı.

Giresun Adası ile Çerkez Plajı arasında yapılan yüzme yarışları 3 bin metre ve 2 bin metre olarak iki farklı kategoride gerçekleştirildi. Yarışın ilk etabı saat 9.00’da adadan verilen startla başladı. İlk etapta sporculardan oluşan yarışın ardından ikinci etapta ise vatandaşlar yarıştı. Yurdun birçok yerinden katılan yüzücüler kıyasıya mücadele etti.

Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen yarışlarda, Türkiye’de karadan karaya yapılan ilk yarış olma özelliği de taşıdığı bildirildi.

“GİRESUN’DA BİR İLKİ YAŞIYORUZ”

Yarışların ardından yapılan ödül töreninde konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Giresun’da bir ilki yaşıyoruz. Çok mutluyuz. Katılanlara özellikle teşekkür ediyorum. Bizler düzenledik ama siz katılımcılar olmasaydı bu güzellikler yaşanmazdı. Uzaklardan teşrif ettiniz. Şeref verdiniz. İnşallah güzelliklerle ayrılacaksınız Giresun adası ve Giresun’un kendisi bir hazine adeta. Bunun kıymetini çok zaman bilemiyoruz ama siz gelenlerle birlikte bunun farkına varacağız. Bu inşallah ilk olmaz ve on yıllarca sürer. DOKA, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Giresun Yüzme Federasyonu’na katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışların sonucunda ise birincilere, ikincilere ve üçüncülere ödülleri verildi. Açık Su Yüzme Yarışları Giresun ayağının dereceye girenleri ise şöyle sıralandı:

18 Yaş Erkekler Kategorisinde; Erinç Usta (1.), Bora Alnıak (2.), Mehmet Osman Kiraz (3.)
15-18 Yaş Bayanlar Kategorisinde; Zeynep İlhan Karaibrahim (1.) İlayda Söğüt (2.) Nursu Şimşek (3.)
19-25 Yaş Erkekler Kategorisinde; Emre Öztürk (1.) Gökhan Nadi Türk (2.) Enez Şirin (3.)
19-25 Yaş Bayanlar Kategorisinde; İlkyaz Yasal (1.), Hale Kübra Yalçıntaş (2.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.