SON DAKİKA!

Insan Dükkani Ayakta Alkis Aldi

15.Uluslararasi Ankara Tiyatro Festivali bünyesinde, Ankara Yenimahalle Belediyesi nin Dört Mevsim Tiyatro Salonunda dün aksam Ankarali ve Giresunlu tiyatroseverlerin begenisine sunulan, Giresun Gençlik Merkezi Tiyatro Toplulugu oyuncularinca sergilenen oyun katilanlar tarafindan dakikalarca alkislandi. 
 
Yasam, zaman, an ve kader olgulari üzerinden kaybetmis insan öykülerini anlatan ve karar anlarindaki insan duruslari üzerine dikkat çeken, insan kaderinin yol ayrimini vurucu bir sekilde seyircisine aktaran Insan Dükkani isimli oyun, kusursuz sahne düzeninin yani sira müzik, grafik, efekt ve sahne isiklariyla  oyuncularinin ortaya koydugu performans ile izleyenlerin begenisini kazandi. 
 
Yazar Murat Can Kibiroglu tarafindan yazilan Insan Dükkani oyununun oyuncu-yönetmeni olarak Ersin Özdemir, topluluklarinin 2002 yilinda kuruldugunu, 2003 yilinda Tarla Kusuydu Juliet , 2004 yilinda Neredeyse Kadin Elizabeth , 2005 yilinda Bekir Olayi , 2006 yilnda Dügün Ya Da Davul ve 2007 yilinda da Çiçeklere Sari Giza Yedurdum isimli oyunlari sahneye uyarladiklarini ve oyunlarinin da büyük bir begeni ile izlendigini söyledi. Yönetmen Ersin Özdemir, toplulugun sergiledikleri eserlere Giresunlularin manevi destek vermelerinin kendilerini her zaman mutlu ettigini, bunun yani sira mahalli yönetimlerden de yeterli destekleri alamadiklarindan söz etti.
 
Insan Dükkani oyununun sonunda, Ankara Giresun ve Ilçeleri Dernegi Genel Sekreteri Kadir Karagülmez ve Dernek Genel Saymani Imdat Tirsi tarafindan oyunculara çiçek verilirken, Toplumsal Arastirmalar Kültür ve Sanat için Vakif(TAKSAV) yönetimi tarafindan da plaket verildi.  
Ankara da ögrenim gören Giresunlu yüksek ögrenim ögrencileri ile Ankarali ve Giresunlu tiyatroseverler tarafindan da izlenen Insan Dükkani oyununu izlemeye gelenler arasinda Emniyet Genel Müdürlügü Polis Basmüfettisi Hemsehrimiz Erol Özdemir ve Ankara Kizilay Emlak Sahibi Hemsehrimiz Sükran Gürak da vardi.
 
Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.