Uncategorized

Internet Gazetecileri Basbakan a Tavir Aldi

 

 

Internet medyasi tarafindan Erdogan in davetinin reddedilme nedeni ise medya ile yapilacak bu zirve için internet medyasina bir nevi “akreditasyon” sistemi uygulanmis olmasi.

Toplantiya sadece Internet Medyasi Dernegi üyesi üç sitenin yöneticileri davet edildi.


DAVET EDILEN ÜÇ SITE GITMEYECEK


Internet Medyasi, daha fazla sitenin davet edilmesi için girisimde bulundu ancak olumsuz yanit aldi… Bunun üzerine Internet Medyasi Dernegi üyesi olan ve Erdogan in ziyaretine davet edilen üç büyük haber sitesi toplantiya gitmeme karari aldi.


INTERNET MEDYASI DERNEGI NIN DUYURUSU;


Internet Medyasi Dernegi, Dolmabahçe de yapilacak olan Basbakan Erdogan in kahvaltili basin toplantisina katilmayacaklarini bir açiklamayla sitesinden duyurdu. Iste dernegin açiklamasi;


“Sayin Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in 25 Eylül 2010 Cumartesi sabahi Istanbul’da, bütün gazete ve televizyonlarin temsilcileri ile düzenleyecegi toplantiya ne yazik ki internet medyasi temsilcilerinin bir bölümü davet edilmemistir.


Bu ve benzeri toplantilara davet edilmeyerek görmezden gelinen internet medyasinin aslinda, milyonlarca okuyucun gücüyle artik “günümüzün en önemli haber kaynagi” haline geldigini bir kez daha hatirlatmak isteriz.


Toplamda ziyaretçileri günlük 100 milyonu bulan haber sitelerinin yöneticileri olarak bir noktaya son kez dikkati çekiyoruz; Türkiye de internete giren her 100 kisiden 70 i muhakkak bir haber sitesine giriyor ve ülkemizin genç nüfusu haberi artik internetten okuyor.


Bu konuda kurulan diyaloglar sonucu, söz konusu davete kuruluslarimizi temsilen sadece Internet Medyasi Dernegi’nin yönetiminde bulunan Internethaber, Haber 7 ve Habertürk sitelerinin temsilcileri olarak Baskan Hadi ÖZISIK, yönetim kurulu üyeleri Ünal TANIK ve Mahmut KURSUN davet edilmistir.


Internet konusunda erken yol alan ülkelerin basbakanlik ve baskanlik merkezlerinde internet medyasinin temsilcileri için ofisler açilirken, temeli olmayan gerekçelerle Türkiye’nin en etkili sitelerinin yöneticilerinin bu toplantiya davet edilmemesini dogru bulmadigimizi belirtmek istiyoruz. Bu nedenle, temsili olarak dernek yönetimine yapilan bu daveti kabul edemeyecegimizi belirtiyor ve çalismalarinizda basarilar diliyoruz.


Saygilarimizla…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.