SON DAKİKA!

Isin Zor Baskanim

Daha önceki yazilarimda da söylemistim Osman ÇIRAK’in isi gerçekten çok zor.


Baskan seçilmeden önce verdigi demeçlere bakiyorum da ;Su sözleri aklimda kaldi Hedefimiz Süperlig ,Geçen yilki basarili kadroyu koruyup yapacagimiz takviyelerle süper lig mücadelesi verecegiz..
Bu sözlerle yola çikti 15 Mayis 2010 tarihinde onun baskan olmasini istemeyenler türlü türlü oyunlar çevirdi ama yildiramadilar, vazgeçiremediler. Aslinda onlar OSMAN ÇIRAK’a karsilardi fakat asil oyunu Giresunspor’a yaptilar. Kongrelerin üst üste ertelenmesiyle beraber sözlesmesi biten futbolcularda tek tek döküldüler.. Her platformda kardes takimin Giresunspor oldugunu açiklayan Boluspor’lu yöneticileri de adeta Boluspor çatisi altinda Giresunspor’u topladilar.


Her neyse giden gitti kalan kaldi gelelim asil meseleye ;


2009-2010 sezonunda Basarili bir performans sergileyen  Giresunspor’un Mevcut kadrosu korunamadi. Peki bunun sorumlusu kim ? Osman ÇIRAK’mi tabiî ki Hayir ..


Mevcut kadronun korunamamasinin  tek sebebi Kongreyi erteleyen 60 delegenin attigi 60 imzadir.Eger bugün o kongre ertelenmeseydi. Haziran ayinda göreve baslayan yeni yönetim Mayis ayinda göreve baslamis olacakti ki futbolcularin sözlesmesi sona ermeden iç transferi çözmenin yolunu arayacaklardi.


Ayrica Sunu da Düsünmeden edemiyorum; istifa ettikten sonra her defasinda  Giresunspor’un her zaman yaninda olacagini açiklayan ve taraftarin gönlünde taht Kuran Olgun Aydin Peker sizce verdigi sözü yerine getirdi mi ? Yönetim olarak kim seçilirse seçilsin maddi manevi destegimi esirgemeyecegim, bu takimin yeri burasi degil süper Lig’dir diyen PEKER Pedriel’i Sivasspor’a satarak verdigi sözü yerine getirmis midir? yoksa getirmemis dir? Bunun cevabina siz karar verin..        ( Peker’in Menajerlik Sirketinde olan ve  Giresunspor’dan giden diger oyunculari ise saymiyorum…)
Tüm bunlar yasanirken Osman ÇIRAK ise mevcut kadronun korunamamasiyla beraber sifirdan bir takim yaratmanin gayretine girdi. Suana kadar dis transferde 4 futbolcuya resmi imza attiran ÇIRAK çok sayida tecrübeli futbolcu ile de temasta oldugunu söylemekte..Peki Merak ediyorum ; Senol Demirci, Aydin Çetin, Volkan Koçaloglu, Onur Nasuhogullari, Adem Çalik, neden 1’er yillik sözlesmeye imza atti ki ? Acaba Giresunspor bu futbolculardan 1’er yillik mi verim almak istiyor yada Giresunspor’un transfer politikasi 1’er yilliktan mi ibaret ,en azindan suanda öyle gözüküyor..ve  böyle de devam ederse bu sezon  Giresunspor’da parlayan seneye baska takimla anlasir ki. transfer ücreti de ödemeden ayrilir. (örnegini bu sezon sonu gördük).
 Bu merak ettigimin sorunun cevabini Basin sözcüsü Ali AKDAG verdi diyen olursa eger verdigi açiklamanin kabul edilemez oldugunu da bilmenizi isterim. AKDAG:‘’ Bank Asya 1.lig öyle ilginç bir lig ki kendisini kanitlamis hiçbir oyuncu iki yillik sözlesmeye yanasmiyor..’’
Bende Sn AKDAG su cevabi vermek istiyorum.. Bank Asya 1.lig’de  mücadele eden takimlarin transferlerini yakindan takip ederse.. daha güzel açiklamalara imza atar..


Giresunspor’un yeni anlasacagi transferleri 1’er yillik degil 2-3 yillik olursa eger takimin belirli bir iskeleti olusmus olur.Her sezon sifirdan takim kurmak zorunda da olunmaz.. 


Gerçekten isin Çok zor Baskanim Allah (cc) yardimcin olsun, Umarim Giresunspor’a bir seyler katarsin ve kazandirisin
Sevgi ve Saygilarimla..Aykut DEMIRCAN
aykdemircan@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.