Uncategorized

Istanbul Esenler’e Giresun Damgasi

Basta ilçede yasayan Giresunlular olmak üzere bütün Istanbul’dan gelen Giresun âsiklari Kültür merkezi önünde kurulan Ramazan Kültür Çadirinda adeta izdiham yaratti.


Giresunlular gecesine Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Bulancakli hemserimiz Faruk Aydin, Esenler Belediye Meclisi Baskan Vekili Alucrali hemserimiz Birol Hacioglu, Esenler Belediye Baskan Yardimcilari, Orhan Oguz Türk, Ömer Çetinkaya, Ahmet Temel, Bülent Babaoglu, Esenler Belediye Meclis Üyeleri, Abdulkadir Sengör, Abdullah Aksu, Ekrem Acar, AK Parti Esenler Ilçe Baskani Av. Umut Özkan, CHP Esenler ilçe Baskani Suayip Vardar, MHP Esenler Ilçe Baskani Ahmet Fidan, MHP Istanbul Il Baskan Yardimcisi Göreleli hemserimiz Ihsan Zomp,  Görele Dernekler Birligi Baskani Birol Kardas, Görele Dernekler Birligi Onursal Baskani Sadi Kaya, Giresun Imam Hatip Lisesi Mezunlari ve Mensuplari Vakfi (GIMEV) Genel Baskani Mehmet Kirdemir, GIMEV Genel Baskan Vekili Ali Aydin, Yozgatlilar Dernek Baskani, Çorumlular Dernek Baskani, Amasyalilar Dernek Baskani, Erzurumlular Dernek Baskani, Bayburtlular Dernek Baskani, Rizeliler Dernek Baskani, Malatyalilar Dernek Baskani, Esenler Il Genel Meclis Üyeleri, GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada, GIRDEF Genel Baskan Vekili Ethem Bakar, GIRDEF Genel Baskan Yardimcilari, Nazmi Güler, Halil Ibrahim Topçu, Ismail Yalçin, Tuncay Bayram, Nazmi Can, Girdef Baskanlik Divani Üyesi Veysel Akalin, Ilçede Kurulu Giresun Dernek Baskanlari, Istanbul ilinde çesitli alanlarda faaliyet gösteren isadamlarimiz ve kalabalik bir halk toplulugu katildi. 


 

Giresunlular gecesini Esenler Belediye Meclisi Üyesi Göreleli hemserimiz Ünlü sunucu Musa Ada sundu.

Uydudan yayin yapan ulusal kanallardan HILAL TV tarafindan naklen yayinlanan Giresunlular gecesi Kur’ani kerim tilaveti ile basladi. 

Geceni açilis konusmasini Giresun Dernekler Federasyonu (GIRDEF) Genel Baskani Sitki Ada yapti.

Sitki Ada “ Birlik beraberligi saglamak için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz, eger birligi saglayamazsak gücümüz bölünmüs basibos ve baskalarinin himayesinde bir görüntü çizer. Bizler dogdugumuz topraklardan bin kilometre uzakta gurbetçi vasfi almis cefakar bir hemseri topluluguyuz. Istanbul ilinde 400 dernek 3 il federasyonu 4 ilçe federasyonu bir birlik ve birde vakif ile sivil toplum örgütlenmesinin en güzel örneklerini sergiliyoruz bu görüntümüz artik güç halini almalidir. Giresun dernekler federasyonu olarak bu gücü bir çati altinda toplamak amaciyla 3 ay önce bir konfederasyon kurma karari aldik ve 81 il içinde ilk konfederasyonu il adina kuran sivil toplum örgütü olduk, Giresun sivil toplum örgütlerine hayirli olsun.” Seklinde konustu.


Daha sonra mikrofona Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu davet edildi. 

Baskan Mehmet Tevfik Göksu “ Esenlerli Giresunlular, öncelikle Esenlerli olmuslardir onu vurgulayarak baslamak istiyorum. Esenler ilçemizde yepyeni bir anlayis ile göreve basladik bilindigi gibi 27 Mart 2009 gününden itibaren Esenler bambaska bir anlayis ile yönetilmeye baslandi. Esenler artik eskisi gibi kenarda bir ilçe olarak degil Istanbul metropolünün göbeginde merkezinde anilan yaptiklari örnek alinan bir ilçe olmustur. Bu çalismalarimizda yakin arkadaslarim sizlerinde çok iyi tanidigi degerli baskan yardimcisi Faruk Aydin, degerli meclis baskan vekilim Birol Hacioglu, ve meclis üyem degerli agabeyimiz Musa Ada birlik ve beraberlik ile elde ettigimiz basarilarda Giresunlularindan çok büyük emekleri var burada huzurlarinizda onlara tesekkür etmek istiyorum. Degerli hemserilerim Esenler adeta bir santiye her mahallede çalisiyoruz, hastanesiyle hükümet konagi ile emniyet müdürlügü hizmet binasi ile esenleri dönüstürüyoruz gece gündüz sizler için çalisiyoruz. Bu çalismalarimizda Allah yar ve yardimcimiz olsun. 21 Agustos günü ilçemizde bir rekor denemesi yapacagiz en büyük iftari ilçemizde verecegiz Giresunlu hemserilerimizde tam kadro bu rekordaki yerlerini alsinlar. Herkese iyi eglenceler diliyorum saygilar sunuyorum. “ diyerek sözlerini tamamladi.

 


Baskana nazar ayetli plaket takdim edildi.


Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani Sitki Ada Esenler Belediye Baskani Mehmet Tevfik Göksu’ya nazar ayetli bir tabak görünümlü plaket takdim etti.


Plaket takdimi sirasinda Girdef  Genel Baskani Sitki Ada  “ sayin baskanim gece gündüz çalisiyorsunuz, bu tempo sirasinda herkes sizi kiskaniyor, bu nedenle Allah sizi nazardan korusun diye size nazar duasi olan bir özel plaket yaptirdik. Allah sizi nazardan korusun “  dedi.


Plaketi Genel Baskan Sitki Ada, Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Faruk Aydin ile birlikte takdim etti.


Plaketini teslim alan Esenler belediye baskani Mehmet Tevfik Göksu ise bu plaketi hepimizi nazardan korumasi dilegi ile aliyorum, dedi.


Giresunlular resmen eglenceye doydu;


Konusmalarin ardindan müzik ve eglence ile hareketli saatler basladi, sahneye önce kemençe sanatçisi Hatmi Çiçek çikti, Çiçek yaptigi resital ile herkesi bir anda Giresun’a götürdü.

 


Giresun’un içinde iki sokak arasi ile baslayan resital ilçeler ile devam etti.


Daha sonra sirayla Ömercan, Elifçe, Salim Isikli, Rasim Bakraçoglu birbirinden güzel ezgilerle pisti doldurdular.

 


 

Ömercan sahneye çikmasi ile herkes piste kostu.

 


 


 


 

Muhtesem geceye katilanlar geç saatlere kadar eglendiler.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.