SON DAKİKA!

İSTANBUL ESENYURT’A GİRESUN EVİ TEMELİ ATILDI

Esenyurt Belediyesi tarafından ilçede yaşayan Giresunlu vatandaşın kültürel ve sosyal faaliyetlerini yürütebileceği Giresunlular Kültür Evi’nin temeli, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda atıldı.

Esenyurt Belediyesi, ilçede yaşayan Giresunlu vatandaşları bir araya toplayıp kültürlerini tanıtabilecek bir hizmetin temelini attı. Temeli atılan Esenyurt Giresunlular Kültür Evi açılışı aynı zamanda eğlence ve şölen havasında gerçekleşti.

Törene Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başjkan Yardımcısı ve Esenyurt Giresunlular Derneği Başkanı Abdurrahman Ada, Giresun Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Dereli Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlu, Görele Eski Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, İş Adamı Mustafa Demirci, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma merasimi sonrası farklı bölgelerden gelen binlerce Giresunlu vatandaş Gaziler Parkı Şehir Stadyumuna doğru yürüyüşe geçti. Otçu Göçü Yürüyüşü gerçekleştiren vatandaşlar Kardeşlik Tohumu ekerek Esenyurt sokaklarında dolaştı. Şenlik alanına giren vatandaşlar Esenyurt Belediyesi Tarafından kendilerine hediye edilen Giresunlular Kültür Evi’nin temel atma merasimini şenlikle kutladı. Kemençe eşliğinde horanların oynandığı, yöresel oyunların sergilendiği şenlikte vatandaşlar doyasıya eğlendi. 28 kemençeci ile en büyük ay yıldızlı horon gösterisi katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Yöresel tatlarında sergilendiği şenlikte vatandaşlara pancar çorbası, keşkek, Giresun pastası, Görele dondurması, Çamoluk balı, Görele kesme helvası ve Şebinkarahisar pestil köme ikramı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.