Uncategorized

IWM Listesinde Bir Giresun lu Ahmet Gürsoy

Ihsan Incekara NRW den bildiriyor;

 

Werl kentinde bu yil ilk defa 4 dernek Werl göçmenleri Uyum Kurulu listesini (IWM)olusturarak kentteki uyumun ve sorunlarin asilmasi için bir araya geldiler.

 

15 kisiden olusan listede yer alanlarin hedefi ise Werl kentinde göçmen vatandaslar ile yerel yönetim arasinda köprü vazifesini görmek. Aralarinda Yurtdisinda Giresun Dernegi Yönetim Kururlu Üyesi Pirazizli hemserimiz Ahmet Gürsoy unda bulundugu uyum meclisi adaylari hedefleri hakkinda bilgi verdi.

Yaptiklari çalismalari ve seçimler hakkindaki düsüncelerini Iwm adina dile getiren Yurtdisinda Giresun Dernegi yönetim kurulu üyesi hemserimiz Ahmet Gürsoy  Werl kentindeki göçmenlerin problemlerini tek bir dilden, birlik ve beraberlik içerisinde yetkililere ulasmasi açisindan bu listenin olusturulmasi bir kez daha önem kazanmistir.


Sorun hepimizin sorunu, görüs farki gözetmeksizin yasadigimiz toplumda birlik ve beraberlik içerisinde sorunlarimizi paylasarak çözüm yollarini aramamiz gerekir.

Hedefimiz sadece Werl kentinde yasayan göçmenlerin degil 33 bin Werl li vatandasin sorunlari ile ilgilenmek,  kentimizde 76 milletten göçmen insan yasamakta ve bunlarin toplami ise 2 bin 772″dedi.

Hemserimiz Ahmet Gürsoy artik Almanya’daki her seçimde söz sahibi olmamizin zamani geldi de geçiyor bizler aday olarak elimizi tasin altina koyduk  artik söz bizlere destek olasi gereken vatandaslarimizda dedi.

 

07-02-2010 Tarihinde yapilacak ülke genelindeki yabancilar meclisi seçimlerine katilacak olan hemserimiz Yurtdisinda Giresun dernegi yönetim kurulu üyesi, ayni zamanda Werl Fatih cami yönetiminde bulunan Ahmet Gürsoy beye Werl kentindeki tüm hemserilerimizin yani sira Türk ve kardes milletlerin  desteklerini bekliyoruz…

 


 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.