Uncategorized

Izmir Itfaiyesi Giresunda Yüzlerce Evi Kurtardi

Sel felaketi ile bogusan Giresun halkinin imdat çigligina duyarsiz kalmayan Izmir Büyüksehir Belediyesi nin bölgeye gönderdigi itfaiye ekipleri Izmir e döndü. Yaklasik bir hafta boyunca yüzlerce eve ulasarak vatandaslarin yaralarini saran Izmirli itfaiyecileri Giresun halki sevgiyle ugurladi. Itfaiye erlerini dönüste, Izmir Büyüksehir Belediyesi Itfaiye Daire Baskani Fuat Barandir karsiladi, tek tek tebrik ederek basarili çalismalarindan ötürü kutladi. Onlarla birlikte Giresun a giden IZSU ekiplerinin ise bir hafta daha bölgede kalarak çalismalarini sürdürecegi açiklandi.


Felaket bölgesinde gerçeklestirdikleri çalismalari anlatan Itfaiye Amiri Kerim Köse, bölgeye vardiklarinda yollarin, caddelerin trafige kapali oldugunu, alt yapinin tamamen çöktügünü, evlerin Bodrum katlarinin tamamen sular içinde bulundugunu belirterek, halkin “Izmir den yardim geldi” diyerek kendilerine kostuklarini söyledi. Yüzlerce evde, yolda ve caddede 24 saat su tahliye çalismasi yaptiklarini belirten Köse, halkin kurtarma kisa süre sonra bölgedeki yetkililerden “Izmir ekibini istiyoruz” çagrisi yaptigini ve bunda basarili çalismalarinin etkisi oldugunu belirtti.


Kerim Köse, söyle devam etti:


“Giresun halki, Izmirliler in ve Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu nun destegini yanlarinda gördü. Bu onlari çok mutlu etti. Izmirlilere ve Baskanimiza çok çok selamlarini gönderdiler. “Aziz Kocaoglu bizim de baskanimiz diyerek bizleri duygulu bir sekilde ugurladilar”.


Ekibin çalismalarini sürekli takip ettiklerini ve yöneticilerin ve halkin takdirini kazanarak kente döndüklerini belirten Izmir Büyüksehir Belediyesi Itfaiye Daire Baskani Fuat Barandir ise, dayanismanin önemine degindi ve bir yandan kente hizmet ederken diger yandan da böylesi olaylara müdahale edecek araç-gereç ve ekibe sahip olmanin gururunu yasadiklarini belirtti.


Itfaiye Daire Baskanligi, IZSU ve Fen Isleri Daire Baskanligi ndan olmak üzere toplam 32 kisiden olusan özel ekip 29 Temmuz Çarsamba 2009 saat 18.00 de Giresun a dogru yola çikmisti. 10 adet motopomp, 2 konteyner, 3 kamyonet, 3 kombine kanal açma araci, içinde 3 ton su bulunan 1 arazöz, 1 tam donanimli AKS 110 araci, seyyar jeneratör gibi araç-gereç ile çadir, saglik malzemesi ve kurtarma malzemesi ile hizmet verdi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.