Uncategorized

Izmirden Giresuna 32 Kisilik Acil Yardim Ekibi

Giresun un asiri yagislarla yasadigi sel felaketine karsi duyarsiz kalmayan Izmir Büyüksehir Belediyesi, Karadeniz in bu sirin sahil kentindeki yaralari sarmak üzere harekete geçti. Derelerin tastigi, ana arterlerin trafige kapandigi, yüzlerce dükkan ve konutun sular içinde kaldigi ve heyelanlarin yasandigi Giresun un Belediye Baskani Kerim Aksu ile bir telefon görüsmesi yapan Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, afet bölgesinden gelen “imdat çagrisina” duyarsiz kalmayarak tam donanimli bir acil yardim ekibini Giresun a yolladi.


Itfaiye Daire Baskanligi, IZSU ve Fen Isleri Daire Baskanligi ndan olmak üzere toplam 32 kisiden olusan özel ekip, dün saat 18.00 de Giresun a dogru yola çikti.


Izmir Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ferda Eser, IZSU Genel Müdürü Ahmet Alpaslan, Itfaiye Daire Baskani Fuat Barandir ve Kanalizasyon Dairesi Baskani Güven Agar tarafindan ugurlanan ekiple birlikte 10 adet motopomp, 2 konteyner, 3 kamyonet, 3 kombine kanal açma araci, içinde 3 ton su bulunan 1 arazöz, 1 tam donanimli AKS 110 araci, seyyar jeneratör gibi araç-gereç ile çadir, saglik malzemesi ve kurtarma malzemesi gönderildi.


Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, “Olanaklarimiz çerçevesinde felakete maruz kalan Giresunlu vatandaslarimiza elimizden gelen yardimi yapmaya, yaralarini sarmaya çalisacagiz” dedi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.