SON DAKİKA!

KADIN DOĞUM VE ÇOCUK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ AÇILDI

Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesindeki yeni hizmet binasına taşınan 150 Yataklı Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılışını düzenlenen törenle hizmete girdi.

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim, Araştırma Hastanesinin açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli “Bugün gerçekten Giresun’umuz için önemli günlerden bir tanesi. Giresun’da verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini biraz daha yükseltecek olan, aslında epeyce yükseltecek olan iki tesisin açılışını inşallah gerçekleştiriyoruz. Bu güzel günümüzde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle bu iki yatırımın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Sağlık Bakanımız Prf. Dr. Recep Akdağ olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii bu yatırımların bu noktaya gelmesinde elbette liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız ve çalışma arkadaşlarının önemi tartışmasız. Tüm bunlar Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun yönlendirmesinde, onun yol göstermesiyle, onun liderlik dirayetiyle gerçekleştiriliyor. İnşallah bu tür hizmetler milletimizin hayat kalitesinin, yaşam kalitesinin yükseltilmesine büyük katkı ağlayacak. Artık inşallah burada çocuklarımız daha mutlu doğacak. Buna inanıyoruz.

Tabii sadece bu kadarla değil, esas bizim Giresun’da sağlık hizmetlerinin kalitesinin en yükseğe çıkartılmasına vesile olacak 350 yataklı Araştırma Hastanemizin ihalesi yapıldı. Temelini önümüzdeki günlerde inşallah hep birlikte atacağız yine. O da yine son derece lüks. Bazıları niye böyle lüks şeyler yapıyorsunuz bu millete diye zaman zaman eleştiriyorlar. Gerçekten bunu söylüyorlar. Bizde diyoruz, yapacağız kardeşim bu milletimize lüks şeylerin en güzelini yapacağız. Ne derseniz deyin yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Siz konuşun, konuşmaya devam edin, biz yapmaya devam edeceğiz.

Biz milletimizin bize verdiği direktif ve talimat doğrultusunda yolumuza yürümeye devam ediyoruz. Milletimiz bunları hak ediyor. Biz bu milletimize, milletin bize verdiği görevin gereği olarak bu hizmetleri en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmeye çalışacağız. Ben tekrar bu tesislerin hayırlara vesile olmasını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış törenine geçildi, kurdelesinin kesilmesinin ardından hastanenin iç bölümlerini birlikte gezen protkol heyeti, çocuk servisinde yatan hastalarla, yeni doğum yapan hastaları da ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli ile Giresun Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, yeni doğan bebeklere altın taktı.

Açılış Törenine; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Giresun Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Öner Güner, kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı A.Mürşit Gürel, belediye başkanları, Ak Parti İl Başkan Vekili Kenan Tatlı, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.