SON DAKİKA!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLER GİRESUN’DA PROTESTO EDİLDİ

Giresun’da Kadın Platformu, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” nedeniyle kadına şiddete dikkat çekmek için yürüyüş düzenledi.

Giresun Kadın Platformu’nun düzenlediği ve sendikalar ile bazı siyasi partilerin destek verdiği yürüyüşe çok sayıda erkek de katıldı. Kadınlar ellerinde “Kadına yönelik şiddete son”, “Emeğime ve bedenime dokunma”, “Kadın katliamına son”, Çocuk gelin olmak istemiyorum’ ve’Öldüren Sevgi İstemiyorum” yazılı dövizler taşıdı. Debboy mevkiinden başlayan yürüyüş Atatürk Meydanı’nda yapılan basın açıklamasının ardından sona erdi.

Basın açıklamasını yapan Kadın Platform Başkanı Şükran Birleş, “25 Kasımları sadece duyarlılık ve farkındalık oluşturma günü olarak görmüyoruz. Her gün farklı alanlarda devam eden haykırışımızın birleşip daha güçlü ve daha yaygın şekilde gösterilmesi olarak değerlendiriyoruz. Bugün devlet koruması altında katledilen kız kardeşlerimizi, şiddete ve tecavüze uğrayan bütün kadınları anmak ve onların yarım bırakılan hayatlarının hesabını sormak için alanlardayız” dedi.

Basın açıklamasının ardından yürüyüşe katılanlar olaysız dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.