SON DAKİKA!

KAMU OYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Giresun Gündem Gazetesi tarafından yapılan bir açıklama ile Giresun Gündem Gazetesinde Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın hisselerinin bulunduğu ve bunu satacağı duyumları alındığı açıklanmıştır.

Bunu bir internet sitesi gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar’ın isminin şaibeli işlerler ile anıldığı hususunu da gündeme getirerek fütursuzca haber haline getirmiştir.

1. Ethem Bakar’ın Giresun Gündem Gazetesi ile ilgili durumu hissenin çok ötesinde yakın dost olduğu Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sayın Celal Sezgin Karakaya ile olan karşılıklı muhabbete dayanmakta haricinde hiçbir maddi bağ bulunmamaktadır. Yapılan yazılı açıklama bu çerçevede kamu oyunu aydınlatıcı iyi niyetli bir açıklama olarak kabul edilmesi gerekir.

2. Ethem Bakar Giresun Gündem Gazetesinin satışı konusunda sadece bir kurum ile Giresun’da Sayın Celal Sezgin Karakaya ile birlikte gitmiş bunun haricinde hiç bir kişi kurum yada kuruluş ile bir satış görüşmesi olmamış bu durum, aracı olan Giresun’umuzun yetiştirdiği bir bürokratımızın şahitliğinde gerçekleşmiştir, gerektiğinde gerekli açıklama bu bürokrat büyüğümüz tarafından yapılacaktır.

3. Son zamanlarda muhatap almadığımız çevrelerce Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın görev yaptığı kurum kuruluş ve yaptığı işler ile ilgili aralıksız bir karalama kampanyası yapmaya çalışanlar için topladığımız delillere bir yenisi daha ekliyoruz. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar bundan böyle Gurbetçi Giresun Gazetesi haricinde hiç bir kurumda yazı, haber yada Gazetecilik faaliyeti yapmayacaktır.

4. Giresun Gündem Gazetesi ile olan 2005 yılından bu yana birlikteliğimiz, hiç bir husumet sonucu bitmemiştir. Sayın Celal Sezgin Karakaya ve Giresun Gündem Gazetesi çalışanlarına bundan sonraki yayın hayatında başarılar diliyoruz.

5. Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ethem Bakar Gazetecilik faaliyeti dışında bir çok alanda iş ve işleri bulunan çeşitli şirketlerin danışmanlık hizmetlerini yürütmektedir. Halen Haberciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

6. Kamu oyunu yanıltıcı bu tür haberlere itibar gösterilmemesini Giresun Gündem Gazetesi tarafından yapılan açıklamanın haricinde yapılan haberlerin kasıtlı olduğu.

Kamu oyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.