SON DAKİKA!
selahattinkaraahmetoglu

KARAAHMETOĞLU’NUN ÖNERGESİ KABUL EDİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ile Mecliste Grubu bulunan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti Grubu önergesi olan Köy ve Mahalle Muhtarlarının ödeneklerinin artırılması önergesi kabul edildi.

İlgili maddenin kabulü nedeniyle Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu yazılı bir açıklama yaptı. Selahattin Karaahmetoğlu açıklamasında şunlara değindi; TBMM Genel Kurulunda devam eden Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi yani Torba Kanun görüşmeleri sırasında Köy ve Mahalle Muhtarlarımızın ödeneklerinin artırılmasına ilişkin İktidar Partisi Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte verdiğimiz ortak önerge kabul edilmiştir. Bu durumdan Giresun Milletvekili olarak şahsım ve partim adına memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Köy ve Mahalle Muhtarlarımızın ödenekleri ve özlük hakları ile ilgili partimizin verdiği Kanun Teklifleri ve önergeler ile konuyu yıllardan bu yana TBMM çatısında ve kamuoyunda gündeme getirmekteyiz. Giresun merkez ve ilçelerinde seçim sonrasında ziyaret ettiğim yüzlerce köy ve mahallemizde sınırlı güç ve imkânları ile mücadele veren muhtarlarımızın köyünün ve mahallesinin sorunlarını çözmek için nasıl çırpındığını en iyi bilenlerdenim. Bu görevi yürüten muhtarlarımıza layık görülen komik ödeneğin yükseltilmesi onlar kadar şahsımı ve örgütlerimizi de mutlu etmiştir.
Memnuniyetimi ve mutluluğumu bir kez daha ifade eder, Muhtarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyerek selam ve saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.