Uncategorized

Karabörk te Sular Duruldu

Karabörk Belde Belediye Baskani Ömer Karaman ile HES Projesini yapan Sengün Sirketler Grubu Yönetim Kurulu Baskani Makine Yüksek Mühendisi Halil Ibrahim Sengün arasinda yasanan yasal sorunlar asildi. Karabörk Belediyesi HES çalismalarinin imara açik olmayan arazi üzerinde izinsiz yapildigi gerekçesiyle mühürlemis ve çalismalar sekteye ugramisti. Bunu bürokratik aksamalar olarak degerlendiren Belediye Baskani ve HES yetkilileri yasal sorunlarin asilmasinin ardindan çalismalarin yeniden ivme kazandigini belirttiler.
 
“YASAL ZORUNLULUKLAR YERINE GETIRILDI”
Karabörk Belediye Baskani Ömer Karaman, yatirimin kamu yatirimi oldugunu ve insaat ruhsati verilmesinin uygun bulundugunu belirti. Baskan Karaman “Amacimiz yapilan bir yatirima köstek olmak degil, destek vermektir. Bu güne kadar bir yanlis anlasilma yasandiysa bunun nedeni bürokrasiden kaynaklanmistir. Ancak bunu kisisellestirmeye çalisan çevreler olmustur. Sirket, yapilmasi gereken yasal zorunluluklari yerine getirmistir.Belediye Meclisimizde sirketin talebi dogrultusunda gerekli imar tadilatini yaparak çalisma iznini vermistir.”dedi.
 
“YATIRIMA SAHIP ÇIKILMALI”
 
Sengün Sirketler Grubu Yönetim Kurulu Baskani Makine Yüksek Mühendisi Halil Ibrahim Sengün ise, “Yaptigimiz her çalismayi hukuka uygun, çevreye saygili bir sekilde sürdürmekteyiz. Çanakçi’da yapimi devam eden HES Projemiz hizla devam etmektedir. Bu yatirima yöre halkinin ve idarecilerinin sahip çikmasi gerekmektedir.Çünkü bir Çanakçili olarak tarihi bir yatirim yaptigimiza inaniyorum. Sirketimize ait projelerin Çanakçi ve Görele ilçelerimizin kaderini degistirecegine inaniyorum. Karabörk Belediyesi’de, kendine göre hakli gerekçelerle önce yatirimdan endise duymus, sonra yaptigi incelemeler ve arastirmalar sonucunda yatirimin yörede gerekli olduguna inanarak dogru bir karar vermis, yatirima sahip çikmaya baslamistir.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.