SON DAKİKA!

Karadeniz Giresunlular Bw Derneğinden Pandemi Sonrası İlk Etkinlik

Almanya’nın Baden Wüttenberg Eyaleti Stuttgart Şehrinde faaliyetlerine devam Karadeniz Giresunlular Bw Derneği, 2020 yılı itibariyle bütün dünyayı kasıp kavuran Kovit-19 virüsü pandemisi sonrası ilk geniş katılımlı etkinliğini geleneksel iftar programı ile başlattı.

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle iki yıldır bir araya gelemeyen Karadeniz Giresunlular Bw Derneği mensupları, Heilbronn Ilsfeld’de Diva Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeğinde buluşarak hasret giderdi.

2011 yılından bu yana pandemi dönemi haricinde geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu sene Pandemi kısıtlamalarının kaldırılması ile yeniden düzenlenmiş oldu.

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz “2011 yılında derneğimizin kuruluşu sonrası geleneksel hale getirdiğimiz mübarek Ramazan ayının sembol ibadetlerinden iftar programına kısıtlamaların kaldırılması ile ulaşmamın büyük bir sevincini yaşıyoruz. Dernek üyelerimiz aileleri ile birlikte kardeş derneklerimiz yönetici ve aileleri uzunca bir aradan sonra bir araya geldik. Böyle geniş bir katılım olması insanların bir araya gelme özleminin ne kadar arttığının göstergesi, inşallah bundan böyle her fırsatta etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Uzak ve yakından davetimize icabet eden bütün üye ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan Karadeniz Giresunlular Bw Derneği örnek davranışlar sergilemeye devam ediyor.

Giresun’da SMA hastası Fatma Zehra Bebek için iftar programına katılanlardan Fitre-Zekat ve Sadaka toplanarak yardım edilmeye çalışıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.