SON DAKİKA!

KASİF VE GİŞHAD KOBİ ATAĞINDA

GİŞHAD’ın bağlı bulunduğu KASİF federasyonu, KOBİ’lerin Proje Hazırlama Sorununa Neşter Vuracak.

GİSHADKASİFKOBİ
KASİF Başkanı Osman Reis: “Gerek AB, Kalkınma Ajansı gerekse KOSGEB ve TÜBİTAK’ DAN KOBİ’lere ciddi ölçüde hibe veriliyor, ama KOBİ’ler proje yazma konusunda yetersiz olduğundan bu fonlardan yeterli ölçüde yararlanamıyor. Geçmiş dönemde proje uzmanı yetiştiren KASİF bu sefer proje yazmayı KOBİ’lere öğretecek, KASİF proje hazırlama deneyimini Samsun, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize illerindeki KOBİ’lerle paylaşacak.”

Geçtiğimiz yıl KOBİ’lere yönelik düzenlediği projelerle Karadeniz Bölgesindeki küçük ve orta boy işletmelerin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu(KASİF) KOSGEB’in Tematik Proje Destekleri kapsamında yaptığı “KOBİ’lerin Rekabet Gücünü ve Dış Ticaret Kapasitesinin Artırılması Projesi’yle KOBİ’lerin hizmetinde.
KASİF, “KOBİ’lerin Rekabet Gücünü ve Dış Ticaret Kapasitesinin Artırılması Projesi”nin açılış toplantısını Karadeniz Bölgesinden katılan çok sayıda işadamının katılımıyla yaptı.

KOBİ’lere proje yazma konusunda hem eğitim verecek hem de danışmanlık yapacak

Karadeniz’in bir çok ilinden gelen iş dünyası dernek başkanları ve çok sayıda işadamının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan KASİF Başkanı Osman Reis, KASİF olarak KOBİ’lerin küresel ekonomi de rekabet edebilirliklerini arttırmak için projeler ürettiklerini söyleyerek, “KASİF olarak KOBİ’lerimizin gelişmesi ve dış piyasalara açılması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu yönde geçtiğimiz yıllarda da çeşitli projeler yaptık. Son olarak KOSGEB’den alacağımız destekle KOBİ’lerin Rekabet Gücünü ve Dış Ticaret Kapasitesinin Artırılması Projesi”ni yürüteceğiz. KOSGEB’e projemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KOBİ’lerin Rekabet Gücünü ve Dış Ticaret Kapasitesinin Artırılması Projesi”nin KOSGEB’in Tematik Proje Destekleri kapsamında yapıldığını ve Samsun, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize illerini kapsadığını ifade eden KASİF Başkanı Osman Reis, “Samsun, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize illerinde faaliyet gösteren toplam 180 KOBİ temsilcisine, “Genel İşletmecilik”, “Dış Ticaret” ve “KOBİ Destekleri” konularında eğitim ve danışmanlık vererek, KOBİ’lerin yönetim ve organizasyon kapasitelerini yükseltmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Yine KOBİ’lerin yurt dışı pazar araştırma gezisi, e-dergi ve web sitesi aracılığıyla dış ticaret kapasitelerini arttırmaları, yerel ve ulusal fonlardan yararlanma yollarını öğretmek suretiyle mali kapasitelerini güçlendirmeleri ve rekabet güçlerini artırmalarını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

KOBİ temsilcilerine “KOBİ Destekleri” konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti vereceklerini de sözlerine ekleyen Reis, “Bu amaçla birinci aşamada 6 ilde bulunan 180 KOBİ’nin yerel ve ulusal hibe, destek ve kredilerden yararlanmasını teşvik ederek; işletmelerin mali kapasitesinin güçlenmesine ve rekabet güçlerinin artmasına katkı sağlamak da hedeflerimizin arasında. Daha sonra bölgedeki diğer illere de bu projeyi yapacağız.KOBİ’ler projeyle ilgili ayrıntılı bilgiyi federasyonumuzdan öğrenebilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.