SON DAKİKA!

KAYIP KAÇAKTAN HALK SORUMLU DEĞİL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Mecliste kanunlaşan yasa teklifinde artık kayıp kaçak bedelinin ‘’Resmen’’ tüketicinin sırtında, omuzlarında olduğunu ifade etti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker duruma tepki göstererek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi, “Elektrik kullanımının sonucu faturalarında yıllardır haksızca kendilerinden tahsil edilen kayıp-kaçak bedelini yargı yoluyla alan ve alma yolunda olan insanımıza tüketicimize AKP iktidarından büyük ihanet !!!
2002 yılında acil eylem planlarında elektrik faturalarından TRT payını kaldıracağını beyan eden iktidar, bırakın bunu kaldırmayı, şimdide yargı yolu ile iade edilen, bu zamana kadar haksızca tahsil edilen kayıp kaçak bedelini kanunlaştırarak resmi ve zorunlu hale getirdi.
Bizler artık kaçak olarak kullanılan elektrik kaçağının faturasını, ödemek zorunda olan insanlarız.
Yargıya giderek dağıtım şirketlerinden elektrikte kayıp- kaçak bedeli olarak 25 milyon lirasını geri alan ve geri alma yolunda da umudu mücadelesi olan vatandaşımız anlaşılan AKP iktidarını ve yandaş dağıtım şirketlerini rahatsız etmiş.
Çok kısa bir süre önce bir dağıtım şirketinden açtığı dava ile 614.860 lirasını geri tahsil eden bir ihracatçı firmanın AKP iktidarının bu düzenlemeyi ne için yaptığı o kadar açık gözükmektedir ki söylenecek tek söz yazıklar olsun.
Vatandaşının menfaatlerini korumak yerine sermayeden yana tavır alan destek veren ve bu uğurda kanun yasa çıkaran düzenleme yapan tek başına AKP iktidarını bin bir zorluk içerisinde yaşamaya çalışan ceplerinden paraları kursaklarında ekmekleri hayatlarından umutları gelecekleri çalınan halkımızın takdirine havale ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.