Uncategorized

Kazandigi parayla haca gidecek

Giresun da bir dügün salonunda gerçeklestirilen yarismaya Bartin, Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize ve Giresun illerinden kadin çiftçiler katildi.


Yarismacilara 15 soru sorulurken, Ordu temsilcisi Süriye Yilmaz 15 sorudan 14 ünü dogru cevaplayarak yarismayi birinci bitirdi. Kastamonu temsilcisi Nefise Çevik 13 soruyu dogru cevaplayarak ikinci olarak tamamladi. Yarismayi ayni puanda tamamlayan Samsun, Zonguldak ve Trabzon için ise yedek sorular soruldu. Yedek sorularin 4. sünde esitligi bozan Trabzon temsilcisi Ayse Uyan da üçüncü oldu.


Yarismayi birincilikle bitiren yarismaciya 3 bin, ikincilikle bitirene 2 bin, üçüncülükle tamamlayana da bin lira para ödülü verildi. Ilk üçe giren yarismacilara para ödülleri ve hediyeleri Giresun Valisi Dursun Ali Sahin tarafindan verildi. Giresun Valisi Dursun Ali Sahin yarismaya katilan bütün katilimci bayanlara da birer çeyrek altin hediye etti.


Yarismada birinci olarak 3 bin TL ödülün sahibi olan Ordu Temsilcisi Süriye Yilmaz aldigi ödülle hacca gidecegini söyledi. Yilmaz, yarismaya çok çalistigini belirterek “Ögrenci gibi gece gündüz ders çalistim. Çünkü hacca gitmek istiyordum, bu yüzden de bu ödüle ihtiyacim vardi. Simdi kazandigim ödülle kismet olursa insallah hacca gidecegim. Yarismada birinci oldugum için degil ama hacca gidecek para ödülünü kazandigim için mutluyum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.