Uncategorized

Kemalcan Alaeddinoglu nun Büyük Basarisi

New York ta Marmara Mediterranean Restaurant ta yapilan genel kurulda gecen dönem baskani Mehves Sönmez in açilis konusmasini takiben, dernegin mali bütçesi üyelere sunuldu ve onaylandi. Daha sonra dernegin tüzügü onayladi. Mehves Sönmez, IUMEZUSA  derneginin,  kuruldugundan bu yana yaptigi çalisma ve etkinliklerle, Amerika da adindan en cok söz ettiren ve en basarili dernek statüsüne ulastigini belirtti.


Dernegin kongre divan baskanligini, üyelerden, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Icra Kurulu üyesi ve ayni zamanda Southern New England Turkish American Cultural Association derneginin baskani Evgin Heath yapti. Heath konusmasinda olagan genel kurulun son derece basarili ve uyumlu geçtigini belirterek, yeni donem baskani na basari dileklerini sundu. 


Seçim sonrasi kisa bir konusma yapan Kemalcan Alaeddinoglu, tüm dernek üyeleri ile ahenk içinde çalisarak, Türk-Amerikan toplumuna en iyi sekilde hizmet etmeye devam edeceklerini ve herkese kapilarinin açik oldugu belirtti. Dernegin daha da verimli ve etkin calismasi ve Amerika’da daha genis bir üye yapisina sahip olmak için calisacaklarini açiklayan Alaeddinoglu, Istanbul Universitesini tanitici programlara agirlik vereceklerini ve de külturel ve egitim amaçli etkinliklere devam edeceklerini açikladi.


Derrnegin  kurucusu ve eski donem baskani Ali Çinar da, yeni yönetime basarilar dilerken, istendiginde her zaman yardima hazir oldugunu belirtti.

 


 

Kemalcan Alaeddinoglu Kimdir?

 

2007 yilinda I.Ü. Isletme Fakultesi nden mezun olan Alaeddinoglu, ayni yil ABD ye gelerek NYIT de yüksek lisansa baslamistir. Ögrenciligi döneminde Istanbul Üniversitesi Isletme Kulübü nde ve Bogazici Rotaract Kulübü nde dernek hayatina adim atmistir.Turkiye de Arkas Denizcilik, Deniz Yatirim ve Caterpillar Turkiye BGS deki kisa is yasamindan sonra NY da özel bir gida firmasinda pazarlama yöneticisi olarak calismaktadir


 

Kaynak: Amerikali Türk

Etiket   : Tarkan Adli Newjersey Temsilcisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.