Uncategorized

Vali Mustafa Yaman in 10 Kasim Mesaji

 “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümsüzlüge ugurladigimiz günün 72 inci yil dönümünde sevgi, saygi ve özlemle aniyoruz.
 
Mustafa Kemal Atatürk, yapmis oldugu mücadele ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akisini degistirmistir. Milletimiz O’nun önderliginde, tüm imkânsizliklara ragmen,  çok agir bedeller ödeyerek,  dünya tarihinin en basarili mücadelesi ile bagimsizligini kazanmis, kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanet edilmistir.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün zekâsi, ileriyi görme yetenegi, askeri dehasi ve olaganüstü devlet adamligi ve kisa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni yükselttigi nokta ile güçlü bir lider oldugunu tüm dünyaya ispatlamistir.
 
10 Kasim, Milletimiz için Atasini anma günü oldugu kadar, sahip olduklarinin degerini bilerek, Cumhuriyet in erdemlerine sadakatini ve Atatürk ün ideallerini gerçeklestirme konusundaki kararliligini gösterme günüdür.
 
Atatürk’ün bizlere birakmis oldugu bu degerli mirasi gelecege tasiyabilmek için ugrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bagimsizligimiza her sartta sahip çikmali, Cumhuriyetimizi yasatmanin ve yüceltmenin hepimizin ortak sorumlulugu oldugunu asla unutmamaliyiz.

 

Aziz Atatürk; milletimizin çagdas dünyada saygin bir yer edinebilmesi için bize emanet ettiginiz Cumhuriyetimizi, ilke ve hedefleriniz dogrultusunda güçlü kilma ve Türkiye yi daha ileri seviyelere ulastirma çabalarimizi artarak devam edecektir.
 
Bu duygu ve düsüncelerle, aramizdan ayrilisinin 72. yilinda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü bir kez daha minnet, sükran ve rahmetle aniyoruz .”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.