Uncategorized

Kerim Aksu Açiklamalara Ates Püskürdü

Giresun Belediye Baskani bazi basin organlarinda yayinlanan Giresun Belediye Meclisi AKP Grup Baskan vekili Vahit Sarisaray in verdigi demeçlerin gerçegi yansitmadigini belirterek yapilan bu açiklamalarin tamamen sahtekarca kendilerini karalayici yanlis açiklamalar oldugunu vurguladi. Yaklasik 20 yilin üzerinde siyaset hayatinin içerisinde aktif rol aldigini söyleyen Aksu, hiç bir siyasi açiklamasinda davalik olmadigini ve, hiç kimsenin sahsini rencide edecek; ailesine, esine, isine, asina laf söyledigi hiç bir açiklamasinin bulunmadigini ifade etti.


“SIZIN YAPTIGINIZ DA HIRSIZLIK MI?”


Sarisaray in yaptigi bu açiklama neticesinde hukuki süreci baslattiklarini da dile getiren Aksu, “Haberde Derin desarjin açilisini Devlet Bakani Faruk Özak in yaptigi söyleniyor. Bizim de ikinci kez açilis yaptigimiz söyleniyor. Bu derin desarjin çalismalari daha yeni bitti. Sayin Özak in böyle bir açilisi yok. Sayin bakanin katildigi böyle bir temel atma töreni var. Söyle örnek vereyim: Kendisi göreve gelmeden önce temeli atilan Hükümet Konagi nin açilisini Sayin Basbakan yapti. Sizin söyleminize göre buda hirsizliga giriyor. Derin Desarj ile ilgili 4 trilyonluk bir çalisma daha baslatacagiz. Bunun da temelini biz atacagiz. Belki bunun açilisini ben yapamayacagim, ama ben bunu açilisini yapan kisiyi hirsizlikla suçlamam. Devlet kalicidir ama yetki sahibi insanlar geçicidir. Bunun neresi hirsizliktir.” dedi.


 


“BU BIR SUÇTUR”


Bir insana hirsiz demenin çok agir bir itham oldugunu da belirten Aksu, “Bu bir suçtur. Hukukla ilgisi olmadan sadece siyasi parti kanaliyla avukatlik yapanlara da duyurulur. Çünkü bu bir hukukçunun yazamayacagi kadar da agir bir laftir. Yine bunun disinda haber içerisinde “Siyasetçi olmaniz için kaç firin ekmek yemeniz lazim” deniyor. Ben hiç bir açiklamami baskasina yaptirmadim. Demek ki benim degil birilerinin bir kaç firin ekmek yemesi gerekiyor. ” seklinde konustu.


 


“HAVA ALANI YOK, AMA AFISLERDE UÇUYORUZ”


Haberde “Karadeniz Sahil yolunun, Giresun Üniversitesinin ve hava alaninin açilisini da yaparsiniz” diye kendileriyle dalga geçildigini dile getiren Baskan Aksu , ” Yillardir hava alanina bir çivi çakilmadi ama bilbord afislerindeki reklamlarda uçuyoruz. Karadeniz sahil yolunun temelini de kendileri atmadi ama kendileri açti. Kendisinin bakis açisina göre bu da hirsizliga giriyor. Ama biz kimseyi hirsizlikla namussuzlukla suçlamadik. ” dedi.


 


“KENDILERININ YAPAMADIGI HIZMETI, BIZ YAPTIK DIYE KISKANIYORLAR”


Yikilisa açilis yaptiklari yönündeki elestireleri de yanitlayan Aksu, “Bizim yaptigimiz açilis degil temel atma törenidir. Onlarca ulusal kameranin önünde Giresun afet kapsamina alindi diyen Türkiye Cumhuriyeti nin sayin bakani orayi istimlak için bize söz verdi. Ne oldu da sonradan caydi? Önce bunlari cevaplasinlar. Biz nezaketimiz geregi bunlari söylemedik ama artik olay nezaketsizlige dogru gidiyor. Bizim yikimimiza laf söylüyorsunuz. Ama 5 yildir hem belediyede hem ülkede iktidarken burayi siz yapamadiniz. Biz yaptik. Kiskanmayin. Biz orayi halkimiz için yiktik. Sehrimiz nefes alsin, daha yasanabilir bir kent olsun diye yiktik. Giresun halki kimin çalisip çalismadigini biliyor. “dedi.


 


“YAPTIGIMIZ HIZMETLERDEN RAHATSIZ OLUYORLAR, SONRA DA KARALAMAK IÇIN SAÇMALIYORLAR”


Aksu sözlerini söyle sürdürdü; “Haberin bir bölümünde de Atapark projemiz elestiriliyor. Haci Miktad Camii ni gölgede birakacakmisiz. Alin size bir ahlaksizlik daha. Bizim projemizle Camii nin gölgede kalmasinin ne alakasi var? Bizim projemiz; Belediye Binasi ve Camii korunarak, onlari ön plana çikaracak sekilde hazirlanmistir. Dinimiz kimsenin tekelinde degildir. Hepimiz elhamdülillah müslümaniz. Bizim kökenimiz ve geldigimiz nokta bellidir. Ben bu konuda bizi ikiyüzlülükle suçlayanlari Allah a havale ediyorum. Bu konularda siyaset yapmak bana göre siyasetin en alçakligidir. Biz siyasetimizi kimsenin onuru ve serefi ile oynamadan yaptik. “


 


“GIRESUN SUÇLAMALARLA DEGIL, HIZMETLE BÜYÜR”


Aksu konusmasinda ayrica “Giresun; suçlamalarla, bu sekilde hirsiz demekle büyümez. Birlikte çalisarak büyür. Bana kimse hirsiz diyemez. Bana hirsiz diyecek insan önce geçmisine bir bakacak. Ben bana bu lafi söyleyenlere lafi geri iade ediyorum. ” ifadelerine yer verdi.


 


“DURUMDAN BIZ DE RAHATSIZ OLDUK”


AKP Grup Baskan vekili Vahit Sarisaray ise “Hirsiz” sözcügünden kendisinin de rahatsiz oldugunu ve bu durumu tekzip edecegini söyledi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.