ARŞİV

Kerim Aksu; Bütün Sokak Sanatçilari Giresun a Gelsin

Aksu, yaptigi açiklamada, Istanbul da sokak sanatçilarina getirilen yasagin sanat adina çok üzüntü verici bir durum oldugunu belirtti. Sanatçilar, yoksa, sokaklarin granitlerle yapilmasinin, altinlarla dösenmesinin de hiçbir anlami olmadigina dikkati çeken Aksu, “Istanbul gibi dünyanin kültür baskentinde sokak sanatçilarinin kaldirilmasi, sanat ve sanatçiya önem veren bir kent olarak Giresun u üzmüstür. Giresun un tüm sokaklarini bu sanatçilara açiyoruz.Istanbul daki tüm sokak sanatçilarimizin belediyemizin Kültür ve Sosyal Isler Müdürlügü ne basvurmalarini istiyoruz.” diye konustu.


Aksu, sanata ve sanatçiya karsi yapilan bu olumsuz tutuma tüm Türkiye nin tepki koymasi gerektigine isaret ederek, sunlari söyledi: 


“Istanbul dünyanin bir sanat sehri, kültür baskenti, ama buna ragmen küçük, azinlikta olan, kentin yasantisina mutluluk kazandiran sanatçilarimiza yapilanlari kabul etmek mümkün degil. Sanat adina yapilanlari üzüntü verici olarak yorumluyorum. Istanbul gibi dünyanin kültür baskentinde sokak sanatçilarinin kaldirilmasi, sanat ve sanatçiya önem veren bir kent olarak Giresun u üzmüstür. Bu nedenle tüm sanatçilarimizi Giresunumuza ve sokaklarimiza bekliyoruz. Biz, ulasim ve kalacak yer ihtiyaçlarini giderecegiz. Giresun halkinin kendilerine ne kadar ilgi gösterecegini de gelince bizzat göreceklerdir. Istanbul gibi bir yerde bunun olamamasi, oldurulamamasi çok üzüntü verici. Umarim yetkililer bir kez daha düsünürler. Bu dünyanin her yerinde var. Yasagin neyi anlatmaya çalistigini anlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü dünyada koca bir tarihi olan, bütün geçis noktalarinin birlestigi yer olan Istanbul gibi bir sehirde bunun yasanmasi bu ülkenin bir yurttasi olarak beni de üzmüstür. Ilimizin tüm sokaklarini bu sanatçilara açiyoruz.” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.