SON DAKİKA!

KERİM AKSU DEVLETTE KAVGA HİÇ BİR İŞE YARAMAZ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu: “Devletin zirvesindeki birliktelik bizleri mutlu etmiştir. Kavgadan bir şey çıkmıyor, kavgalı eve kız bile vermiyorlar.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu düzenlediği basın toplantısında “Hainler ve halkına silah doğrultanlar en ağır cezayı görmeliler. Onurlu bir şekilde görevini yapan, hainlerin karşısına dikilen askerimize ve polisimize de sahip çıkmamız gerekir.”

– “Siyasiler seçimle gelir, seçimle gider. Darbeyle değil. Kimse kendini millet iradesinin yerine koyamaz. Hepimiz hainlerin temizlenmesine yardımcı olmalıyız.”
– “Belediye olarak yeni düzenlenen Cumhuriyet Meydanı Kazancılar Yokuşu girişine 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı yapılmasını kararlaştırdık.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, ülkeyi bölmeye çalışan illegal yapılanmaların ülkemizden tamamen temizlenmesi gerektiğini söyledi.
15 Temmuz olaylarında birlik ve beraberliği en güzel örneğinin verildiği söyleyen Başkan Kerim Aksu “Ülkemiz yıllardır terör belasından çok sıkıntı çekmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde olursak her türlü terörle mücadele edecek gücü kendimizde bulabiliriz. Sadece FETO terör örgütü değil, PKK, IŞID, PYD ile mücadele edecek gücü kendimizde bulabiliriz. 15 Temmuz demokrasi mücadelesi ülkemizin birliğini ve beraberliğini pekiştirmiştir. Devletin zirvesindeki birliktelik bizleri mutlu etmiştir. Kavgadan bir şey çıkmıyor, kavgalı eve kız bile vermiyorlar. Onun için mutlaka barışa ihtiyacımız var. Kucaklaşıp, bütünleşmeye ihtiyacımız var. Ben tekrar demokrasiye sahip çıkan her vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

“SİYASİLER SEÇİMLE GELİR SEÇİMLE GİDER”

15 Temmuz gecesi demokrasiye vurulmak istenmen hain darbe girişimi karşısında milletimizin örnek bir tavır sergilediğini ve herkesin üzerine düşeni yaptığını belirten Başkan Aksu; “Yerel ve ulusal olmak üzere basınımız, sivil toplum örgütleri, siyasi parti liderlerimiz, milletimiz demokrasiye sahip çıkmıştır. Herkesi kutluyorum. Hainler ve halkına silah doğrultanlar en ağır cezayı görmeliler. Onurlu bir şekilde görevini yapan, hainlerin karşısına dikilen askerimize ve polisimize de sahip çıkmamız gerekir. Onlar bizim çocuklarımız. Ben demokrasi sayesinde bu göreve geldim. Siyasiler seçimle gelir, seçimle gider. Darbeyle değil. Kimse kendini millet iradesinin yerine koyamaz. Hepimiz hainlerin temizlenmesine yardımcı olmalıyız. Kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri aşacağız” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.