SON DAKİKA!

NURETTİN CANİKLİ; OSMANLI TOKADINI YEDİLER

Başbakan Yardımcısı Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Atatürk Meydanında demokrasi nöbetine katılan halka seslendi; Canikli 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak, “Bu millet bir kez daha 15 Temmuz’da, onların unuttuğu, efendilerinin unuttuğu o müthiş özelliğini bir kez daha hatırlattı.

Giresun’da demokrasi ve milli irade nöbeti tutan 5 binin üzerindeki vatandaşa seslenen Nurettin Canikli, “Siz burada, biz Ankara’da nöbetteyiz. Başkomutanımızın yanında, başkomutanımızın emrinde, aynı amaç için, aynı hedef için, alçakça bir ihaneti ortadan kaldırmak için nöbetteyiz” dedi.

Nurettin Canikli, “Mücadelemiz hayırlı olsun, kazanız mübarek olsun. Bir haddini bilmez, bir kendini bilmez, bir hain bu millete çok büyük bir tuzak hazırladı. Esasında o kadar hain, o kadar alçak ki; aynı zamanda bir piyon, bir taşeron, birilerinin emrinde, birilerinin uşağı. Bu millete tuzak kurmaya kalkıştı, bu devlete tuzak kurmaya kalkıştı. Bu milletin geleceğini, istiklalini, istikbalini ve bağımsızlığını ortadan kaldırmak için bu millete çok haince bir tuzak kurdu” diye konuştu.

Tuzak kuranların bu milletin ne kadar kahraman olduğunu unuttuklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Bu milletin, eğer bağımsızlığı ve istiklali söz konusu olduğunda her şeyi yapacağını, kendisini tankların altına dahi atabileceğini, bu kadar yürekli ve cesur bir millet olduğunu unuttu bu hain. Bu taşeron, taşeron bozuntusu, bu milletin bağımsızlığını korumak için neleri feda edeceğini, nelerden vazgeçebileceğini, hayatından, canından, sevdiklerinden, her şeyden vazgeçebileceğini unuttu. Bu millet bir kez daha 15 Temmuz’da, onların unuttuğu, efendilerinin unuttuğu o müthiş özelliğini bir kez daha hatırlattı. Osmanlı tokadını bir kez daha, hiçbir zaman unutamayacakları bir şekilde vurdu. Bu milletin önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerini kullandı.

13645239_1118064604898512_354396573296174483_n

‘YİNE BUNLARI KORKUTUP KAÇIRIRIZ DEDİLER’

“Geçmişte hükümetlere tankın o topunun ucunu gösterdiklerinde maalesef hükümetler kasketlerini aldılar, gittiler, terk ettiler” diyen Nurettin Canikli, şöyle devam etti:

“Milletin kendilerine verdikleri iradeyi koruyamadılar, milletin emanetine sahip çıkamadılar. Bunu sayısız kereler gördük. Asker bir mektup yazdı, muhtıra verdi, hükümet kayboldu. Yine öyle yapacaklarını zannettiler, ‘biz yine tankın, topların şöyle ucunu gösterirsek bunları al aşağı ederiz, korkuturuz’ zannettiler. Ne oldu zannettiler de, hepsi tarumar oldu. Bu hükümet, milletin kendisine verdiği bu emaneti bir namus borcu bilerek, ne pahasına olursa olsun korumanın gayreti içerisinde oldu. O bayrağı yere düşürmedi. Bu millete, sizlere layık olmaya çalıştı bu hükümet. Bunu da unuttular. Geçmişte olduğu gibi yine bunları korkutup kaçırırız zannettiler. Ama öyle olmadı. Bakın düştükleri durumlara, bakın düştükleri hallere. İbreti alem olsun bütün dünyaya, ibreti alem olsun.”

‘BU MİLLET LANETLE ANACAK’

Nurettin Canikli, kalabalığın “idam isteriz” şeklinde slogan atması üzerine şöyle devam etti:

“Şu anda düştükleri durum, inanın idamdan daha beter. Bu hainlerden 1683 tanesini dün yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ilişiğini kestik, hepsini attık. Bu olaya karışan, darbe teşebbüsüne karışan Fetullahçı Terör Örgütü sıfatıyla bu darbeye destek veren, darbe teşebbüsüne katılan hepsini, generaliyle, subayıyla hepsini hem attık, hem de rütbelerini söktük. Bunu yapabilecek olan irade, güçlü bir iradedir. Bugüne kadar böyle bir şey görülmemiş, bunu millet adına sizlerin temsilcisi olarak ve sizlerin talebi çerçevesinde hükümetimiz yaptı. Millet seni okutacak, millet seni büyütecek, her türlü imkanı sunacak, sana yıldızlar takacak, tank verecek, eline top verecek. Bu milleti koruman için, bu ülkenin topraklarını düşmana karşı koruman için tank verecek, top verecek, uçak verecek. Sen bunları millete doğrultacaksın, bu milleti katletmek için kullanacaksın. Elbette o yıldızları sökeriz. Onu hak etmiyor çünkü. İdamdan daha beter inanın. Ölene kadar o utanç lekesini taşıyacaklar. Ölüm de kurtarmayacak onları. Bu millet var olduğu sürece hep onları lanetle anacak. Pensilvanya’da terörist başına, hepsine lanet edecek. Bu ülke kıyamete kadar durdukça, bu milletin evlatları onları hep lanet edecek. Ölümden daha beter değerli kardeşlerim, ölümden daha beter. Bunu fazlasıyla hak ediyorlar.”

Başbakan Yardımcısı Canikli, konuşmasının ardından Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Ankara’ya hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.