SON DAKİKA!

Kerim Aksu Giresun un Kaderini Degistirdi

 

Toplantida Giresun un en büyük sorunlarindan birinin sehrin kent girisi olduguna dikkat çeken Baskan Aksu, “Bildiginiz gibi sel afeti sonrasinda; kentimize yakismayan, kullanissiz ve tehlike arz eden kent girisimizi rahatlatma adina bu bölgeyi genisleterek hem sehrimize rahat bir nefes aldirdik, hem de bölgedeki trafik sorununu da bir nebze çözmüs olduk. Yine bölgede çevre düzenlemesi ve isiklandirilmis saat kulesi yaparak sehrimize ayri bir görsellik kattik.” dedi.

 Bu çalismalarinin dahi Giresun un vitrini olan kent girisi için yeterli olmadigini da dile getiren Aksu, “20 aylik görev süremiz boyunca bu konuya büyük önem verdik. Ve nihayet kentimiz için imkansiz görünen kamulastirma islemini; tamamen kendi imkanlarimizla gerçeklestirerek; bu kapsamda kent girisimizin hemen arka kisminda bulunan, Bulancak duragi diye tabir edilen bölgenin uzantisi olan bölüme ait 3 ve 4 nolu parselde yer alan toplam 720.97 m2lik alanin kamulastirma bedeli olarak belirlenen 1 milyon 800 bin TL yi ve bunun yani sira 147.28 m2lik 8 nolu parsele ise 140 bin TL ödedik. Kisacasi toplamda buraya 1 milyon 940 bin TL lik bir bedel ödendi ve çözüme kavusturuldu. Iyi belediyeler bina yapmaz bina yikar. Giresun da en büyük eksiklik kent meydanlari. Bu projemizle Giresun uma güzel bir meydan olusturacagiz.” seklinde konustu.


35 YILDA YAPILAN KAMULASTIRMANIN 2 KATI 20 AYDA YAPILDI


 Bölgede 35 yilda yapilan kamulastirmanin neredeyse 2 katini, 20 ayda yaptiklarini da ifade eden Aksu ayrica “Bu alana öncelikli olarak kara yollari ile kent girisini karsilayacak modern ve ferah bir araç yolu yaparak bölge trafiginde büyük bir rahatlama saglayacagiz. Kamulastirilan alanin diger kismina ise peyzaji Giresun uma yakisan bir park ve parkin alt kisminin büyük bölümüne de sehrimizin temel ihtiyaci olan bir otopark yapmayi planliyoruz. Yine alt kismin diger bölümüne balikçilarimiza, balik satis reyonlari yapmayi planliyoruz. Kisacasi 1985 yili imar planinda yeni kent meydani ve belediye hizmet sarayi olarak adlandirilan ancak bugüne kadar kamu hizmetine kazandirilamamis bu alanda sona yaklasmak üzereyiz. ” dedi.


 Baskan Aksu sözlerini söyle sürdürdü; “2011 yili içinde ise söz konusu alanda 3 adet parselimizi daha kamulastirma islemine dahil edecegiz. Burasi 765.88 m2 lik bir alan. Buranin da kamulastirma bedeli de yaklasik 2 milyon civarinda olacak. Özetleyecek olursak bu proje, bir hizmetin yani sira; Giresun umuza ve gelecek nesillere birakilmis bir miras olacaktir. Bu projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayiz. Önümüzdeki süreçte de Giresun un hak ettigi modern kent yasamini halkimizin hizmetine sunmaya devam edecegiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.