SON DAKİKA!

KERİM AKSU KAR SİYASETİ KAR İLE ERİR GİDER

Giresun Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Kerim Aksu 11 Aralık’ta başlayan ve 3 gün aralıksız yağan kar nedeniyle Ak Parti temsilcileri tarafından yapılan kar mücadelesi yetersiz eleştirilerine cevap verdi.

kardansiyaset

Ak Parti Giresun İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı kendilerine yakın basın ve medya kuruluşları ve sosyal medya aracılığı ile şehirde çöplerin toplanmadığı, kar mücadelesinin yeteri kadar yapılmadığı ve sınıfta kalındığı gibi eleştirilere kar ile yapılan siyasetin kar ile eriyip gideceğini söyleyen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu şunlara değindi, ” 130 personelden oluşan karla mücadele ekibi ve 19 araçla başta ana arterler, hastane güzergahları, dolmuş yollarına öncelik vererek şehrin her bölgesinde çalışma gerçekleştirdiklerini ve çalışmaların halen sürdüğünü söyledi.

Kerim Aksu “Son yılların en büyük kar afetini yaşadık. Personellerimiz neredeyse uyumadan çalışıyor diyebiliriz. Çalışmalarımız bugün de Giresunspor tesisi, okul bahçeleri, kaldırımlar, yol kenarları ve yüksek kesimde bulunan yollarda devam ediyor.Bu kapsamda başta okul bahçeleri ve kaldırımlar olmak üzere yol kenarlarında ve ara sokaklarda biriken kar yığınlarını kaldırmak için 7 JSB ve 10 Kamyon ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz Bunun yanı sıra 2 greyderimiz ve bazı ekiplerimiz de Batlama mevkii, Çıtlakkale Mahallesi, Organize Sanayi sitesi ve yüksek mahallelerimizdeki yollarda çalışma gerçekleştiriyor. Ben bu zorlu süreçte en büyük destekçilerimiz olan halkımıza ve kar, soğuk, gece, gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu süreçte kendisine yöneltilen eleştirileri de yanıtlayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, çöp toplama işlemlerinde ulaşım sorunu yaşandığı için aksaklıklar meydana geldiğini belirtti. Giresun’da 2 günde 250 ton civarında çöp biriktiğini, ulaşımın sağlanmasının ardından 2 saat içerisinde tüm çöplerin kaldırıldığını ifade eden Kerim Aksu, şöyle konuştu: “Şehrimize son yılların en fazla karı yağdı. Bu bir doğal afettir. Biz temizledikçe yollar tekrar kapandı. Tüm araçlarımız ve ekiplerimiz günlerdir kar temizliği yapıyorlar. Kar aralıksız yağdığı için çöp kamyonlarımız ulaşım sorunu yaşadı. Sürekli kar yağışının olduğu bir zamanda, hizmetlerde ufak tefek gecikmeler meydana gelebiliyor. 2 günde biriken 250 tonluk çöpü 2 saatlik zaman diliminde temizledik. Her noktaya ulaşıldı. Bazı kişiler bu durumu siyasi ranta çevirmeye çalışıyorlar. Bu durumlar siyasete malzeme edilemeyecek kadar hassas konulardır. Son olarak şunu da belirtmek isterim: Kar eriyince, kardan siyasetçiler de eriyip gider.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.