SON DAKİKA!

KERİM AKSU ŞEHİT ASTSUBAY ÖMER HALİSDEMİR’İ GİRESUN’DA YAŞATTI

Giresun’da Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi ve Demokrasi Parkı halkın büyük katılımı ile açıldı.

Açılışa Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Garnizon Komutanı Jandarma Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Güre Mahallesi muhtarı Ali Atalay, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in hayat öyküsünün okunmasının ardından konuşma yapan Giresun belediye başkanı Kerim Aksu şu ifadeleri kullandı; “Bizler, ülkemiz ve demokrasimiz için şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir adına dünyanın fındık merkezinde ve Fındık Borsası’nın olan caddeyi yeniden yaparak ve Demokrasi Parkı’nı açarak gururumuzu dile getirmek istiyorum. 15 Temmuz ülkemiz için bir kara gündür. Yıllardır demokrasiyi, Cumhuriyet’in temelini savunmuş bireyler olarak burada toplanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepimizin Cumhuriyet’e ve demokrasiye ihtiyacı var. 15 Temmuz gecesi şehit olan Ömer Halisdemir bize bunu gösterdi. Şunu anlıyoruz ki büyük Atatürk’ün yolundan gitmeliyiz. Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı kalmalıyız. Dinimizi tüm gerçekliği ile bilimsel yaşamalıyız. Hiçbir cemaatin ve tarikatın elinde olmayacağız. Demokrasi olduğu sürece var olduğumuzu asla unutmayacağız. Buraya katılan tüm dostlarımıza, protokole ve halkımıza teşekkür ederim.”

Kurdele kesiminin ardından Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ni ve Demokrasi Parkı’nı tüm protokol ve vatandaşlar gezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.