SON DAKİKA!

TRAFİK CEZASI NEDENİYLE ARACIMI YAKACAĞIM!

Giresun’un Espiye ilçesi doğumlu Fazıl Parçal, Çorum’un Osmancık ilçesinde 2016 yılının 3. ayında arabasına kesilen radar cezalarının 8. ve 9. aylarda farklı tarihlerde gelmesine anlam veremiyor.

İstanbul’dan Giresun’a geçtiğimiz Mart ayında gelirken Çorum’un Osmancık ilçesine geçen Fazıl Parçal, TEDES ile aynı saat, aynı tarih ve 3,7,8 saniye arayla 3 farklı alanda kendisine kesilen cezayla şok oldu. Yaklaşık Bin Lira ceza kesilen Parçal’a bu cezalar 8 ve 9. aylarda farklı tarihlerde adresine geldi.

Kendisine yazılan cezaların kasten yazıldığını iddia eden Fazıl Parçal, bunun sebebinin ise yol uygulamasında tartıştığı polis memurunun olduğunu söyledi.

İstanbul’dan çıkışımda Osmancık’ta sabah saat 05.20 sıralarında bir trafik uygulamasına girdiğini belirten Fazıl Parçal, “Durdum ve ehliyetimi ruhsatımı isteyen memura belgelerimi verdim. Daha sonra memur anlamadığım şekilde benim belgelerimi şiddetle torpidonun üstüne attı, bende ‘neden böyle yaptınız’ diye sordum ve bana dedi ki, ‘Senin ehliyetin sahte’ ben de bunu bana nasıl kanıtlarsınız diye sordum o da ‘ Senin soyadın yanlış yazılmış’ dedi. Ben de ‘Soyadım yanlış yazılmış. Ben daha önce yine uygulamaya girdim kesinlikle böyle bir davranışla karşılaşmadım’ dedim ve beni dinlemeyerek aracımın bağlanacağını söylediler fakat daha sonra orada bir başka memur vesilesiyle aracım bağlanmadı ama ondan sonra bana ceza gelmeye başladı” dedi.

“ARACIMI OSMANCIKTA YAKACAĞIM”

“İlk olarak 199 TL bir ceza geldi, ben onu normal karşıladım ama cezaların arkası kesilmedi” diyen Fazıl Parçal, “İlk cezadan sonraki ay ise her hafta postacı bana bir tane ceza tebliği getiriyor. Emekli bir insanım ben nereye kadar bu ceza gelecek? Ben ne yapayım? arabamı mı satayım? Ve artık karar aldım Osmancık Emniyeti önünde basın açıklaması yapıp arabamı orada yakacağım. Ben bu cezaları kasti olarak yazıldığını tahmin ediyorum, çünkü bana gönderilen resimler hep aynı resim ama adresi değişik gösterip bana bunu ısıtıp ısıtıp gönderiyorlar. 5.20’de başlamış benim cezam ve 3’er 7’şer ve 8’er saniye arayla beraber kesilmiş ve aynı saat içerisinde aynı tarihte üç farklı yerde ceza yedim” diye konuştu.

Cezalarını ödeyen Fazıl Parçal ise acaba tekrar ceza gelir mi korkusu ile postacı gördüğü yerde yolunu değiştirdiğini ifade etti.

HABER: FİKRET BIYIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.