Uncategorized

Kesap a Yeni Hükmet Konagi Yapilacak Mi?

Kesap Hükümet Konagi’nin oldukça eski olusu ve yer sorunu nedeniyle; Kaymakamlik, Mal Müdürlügü ve Adliye disindaki tüm kamu kurumlari Hükümet Konagi disinda hizmet vermek zorunda kalirken, vatandaslar ise dogal olarak tek bir noktadan hizmet almak istiyorlar.


2008 yilinda plan ve projeleri hazirlanarak Ankara’ya sunulan Kesap Hükümet Konagi, suanda mevcut bulunan Hükümet Konagi’nin yerine, Emniyet Amirligine bitisik nizamda ortalama 600 m2 alan üzerine, 5 katli bir sekilde yapilmasi için 2009 yatirim planina alinmasi konusunda yogun çabalar harcanmis fakat o yil degerlendirilmemistir. 2010 yilinda ise kesin gözüyle bakilan Hükümet Konagi 2009’da Yaglidere’ ye 2010’da ise Alucra’ya kaymistir.


Kesap Hükümet Konagi daha zaruri iken, Il Danisma Meclisi toplantilarinda Giresun iktidar milletvekilleri tarafindan, yapimi için kesin karar alindigi söylenen, daha sonra 2010 programinda Alucra Hükümet Konagi çikinca Kesap ilçe halki hakli olarak, “acaba bizim vekilimiz yok da onun için mi bizimki degil de Alucra’ninki yapiliyor” diye tepki gösteriyorlar.


Kesap’ da yasayan vatandaslar ile yaptigimiz görüsmeler sonrasinda tüm Kesap halki Suanda iktidar partisi milletvekillerinden Kesap Hükümet Konagi’ni, su günlerde hazirlanmakta olan 2011 yatirim programina alinmasini hassaten istemektedirler.


Kesap Ilçesinde referandum çalismalari sirasinda 3 AK Parti milletvekili de mutlaka Kesap Hükümet Konagi’nin 2011 yatirim programina alinacagini söylemislerdi.


Kesap halki diyor ki; basta Sayin Ak Parti Grup Baskan Vekilimiz Nurettin Canikli olmak üzere, H.Hasan Sönmez ve Ali Temür beylere çagrida bulunarak: “Gelin bizi daha fazla oyalamayin, bu isi bu yilki, yani 2011 programina aldirin. Zaten 2011 seçim yili olacaktir, ilçemize böyle bir müjdeyle ve gögsünüzü gererek gelmek istiyorsaniz bu isi çözün…” çagrisinda bulundular.


 

Haber:Erdal Avci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.