Uncategorized

Kompozisyon Yarismasinin Birincisi Kesapli

Ilkögretim 6, 7 ve 8. Sinif ögrencilerine yönelik olarak; ” Ailenizin, parasini borsada, altinda ya da gayrimenkulde degerlendirmek arasinda kararsiz kalmis oldugunu varsayalim. Bu durumda siz hangisini tavsiye edersiniz? Neden?” sorusunun cevabi niteliginde kompozisyon yazilmasi talep edilen yarismaya, Giresun dan “Emeksiz Ekmek Yok” isimli eserle katilan Kesap Türk Telekom Ilkögretim Okulu ögrencisi Zehra ALICANOGLU Ilkögretim kisminin birincisi oldu.


Yarismada ilkögretimde Giresun dan Zehra Alicanoglu birinci, Hakkari den Zilan Alp ikinci ve Bursa dan Zühre Nur Yavuz üçüncü olurken, orta ögretimde Amasya dan Uzay Uzun birinci, Samsun dan Caner Güler ikinci ve Sanliurfa dan Hatip Sayan üçüncülüge layik görüldü. 

Öte yandan ödül töreni için aileleri ile beraber SPK’ nin Istanbul’ da bulunan tesislerine davet edilen basarili ögrencilere ödülleri verildi.

Ögrencilerin aileleri ile birlikte katildigi ödül töreninde SPK Baskani Vedat Akgiray, Milli Egitim Bakanligi Müstesar Yardimcisi Remzi Kaya, Istanbul Menkul Kiymetler Borsasi (IMKB) Baskani Hüseyin Erkan ve Türkiye Sermaye Piyasalari Araci Kuruluslar Birligi (TSPAKB) Baskani Nevzat Öztangut hazir bulundu. 

Törende yapilan konusmalarin ardindan dereceye giren ögrencilere ödülleri Remzi Kaya, Vedat Akgiray, Hüseyin Erkan ve Nevzat Öztangut tarafindan verildi. Ilkögretim kismi için 7, orta ögretim kismi için ise 10 eserin derecelendirildigi yarismada birinci, ikinci ve üçüncülere dizüstü bilgisayar, dereceye giren diger ögrencilere ise dijital fotograf makinesi hediye edildi.

Haber:Erdal Avci


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.