SON DAKİKA!

KÖPRÜ İNŞAATI İŞÇİSİ KAHRAMAN BALTAOĞLU GİRESUN’DAN GİTMİŞ

İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü köprünün Reşadiye-Çamlık bağlantı yolu inşaatında ölen işçilerden Kahraman Baltaoğlu’nun Giresun’dan 2 gün önce giderek çalışmaya başladığı öğrenildi.

kahramanbaltoglu1

Kahraman Baltaoğlu (46) aslen Samsun Çarşambalı olduğu uzun süredir Giresun’da yaşadığı 19 yaşındaki oğlu Mustafa Baltaoğlu’nun İstanbul’da yapımı devam eden 3. boğaz köprüsü inşaatında çalışmaya başlaması ile kendisini de aynı inşaata davet ederek 2 gün önce Giresun’dan gelerek inşaatta çalışmaya başladığı ancak meydana gelen elim kazada baba Kahraman Baltaoğlu’nun can verdiği ortaya çıktı.

Kahraman Baltaoğlu’nun ağabeyi Yusuf Baltaoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kardeşim Kahraman Baltaoğlu’nun viyadük inşaatında çalışan oğlunun yanında 2 gün önce işe başladığını belirterek, “Kardeşim eşi ve çocuklarıyla Giresun’da yaşıyordu. Ortanca oğlu Mustafa (19), 2 ay önce viyadük inşaatında çalışmaya başlamıştı. Kardeşim de 2 gün önce oğlunun yanında işbaşı yapmıştı. Oğlu ile evini geçindirmeyi planlıyordu ancak kazada hayatını kaybetti” dedi.

Güçlükle ayakta duran ve görüntü alınmasına müsaade etmeyen Baltaoğlu’nun oğlu Mustafa Baltaoğlu ise babası ile karşılıklı iskelelerde çalıştıklarını ve kaza anını gördüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.